آرتمیا هنوز زنده است

آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه

پایگاه خبری فکر سبز برگرفته از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew) : کم آبی و به دنبال آن افزایش شدید غلظت نمک در آب دریاچه ارومیه طی سال های اخیر، آرتمیا تنها زیستمند این دریاچه در آستانه نابودی کامل قرار گرفت و حدود سه سال بود که آرتمیا درون دریاچه مشاهده نشده بود.

اما افزایش مجدد آب دریاچه ارومیه، منجر به حیات مجدد آرتمیا شده و آرتیما بازهم در آب های این دریاچه مشاهده شده است.

آب دریاچه ارومیه از حدود سال ۱۳۷۶ به تدریج شروع به کم شدن کرد تا اینکه در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به کمترین میزان خود رسید و همین کاهش یافتن آب باعث افزایش غلظت نمک و از بین رفتن حیات در این دریاچه شد.

مشاهده آرتمیای زنده در آب دریاچه ارومیه پس از افزایش سطح آب دریاچه طی ماه های اخیر
مشاهده آرتمیای زنده در آب دریاچه ارومیه پس از افزایش سطح آب دریاچه طی ماه های اخیر

افزایش شوری دریاچه ارومیه حیات آرتمیا به عنوان تنها موجود زنده این دریاچه را به سرعت تحت تاثیر قرار داد و تا مرز نابودی کامل زندگی این موجود زنده پیش رفت.

با شکل گیری ستاد احیای دریاچه ارومیه و آبرسانی به دریاچه از طریق رهاسازی آب سدهای حوضه آبریز و لایروبی رودخانه های اصلی منتهی به دریاچه برای جلوگیری از پخش شدن و ورود آب به پهنه اصلی دریاچه و همچنین اتصال دو رودخانه اصلی تامین کننده آب دریاچه به یکدیگر جهت انتقال پرحجم آب، دوباره آب دریاچه ارومیه تا حدودی افزایش یافته و حرکات آتمیا درون آب دریاچه مشاهده شده است.

سطح آب دریاچه ارومیه در دو سال گذشته به کمترین میزان خود یعنی مساحتی در حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع و تراز دریاچه از سطح آب های آزاد نیز به پایین ترین میزان خود یعنی به ۱۲۷۰٫۰۴ متر رسید.

با اقدامات موثر ستاد احیای دریاچه ارومیه اکنون مساحتی در حدود ۳ هزار کیلومتر مربع از دریاچه ارومیه زیر آب رفته و تراز امروز دریاچه نیز به ۱۲۷۱٫۰۸ متر رسیده است.

مشاهده حرکات آرتمیا به صورت زنده درون دریاچه ارومیه نوید آن را می دهد که با احیای دریاچه ارومیه چرخه زندگی این موجود زنده تکمیل شده است.

آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه
آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه

آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه از خانواده سخت‌ پوستان است که می‌تواند در آب غلیظ و شور زندگی نموده و از جلبک‌های موجود دریاچه تغذیه کند.

این جاندار شاخص‌ترین موجود زنده دریاچه ارومیه است که غذای اصلی پرندگان را تشکیل می‌دهد و بیشترین منبع غذایی برای ماهیان خاویاری است.

این جاندار با شرایط آب شور دریاچه ارومیه سازگاری پیدا کرده است و هم می‌تواند زنده ‌زایی و هم تخم‌گذاری کند. البته در شرایطی که استرس محیطی نباشد این جاندار زنده ‌زایی می‌کند.

آرتمیا از ذرات کمتر از ۵۰ میکرون تغذیه نموده، در آبهای بسیار شور زندگی می کند و هیچگونه وسیله دفاعی ندارد.

در ابتدا از این موجود به عنوان غذای ماهیان اکواریومی استفاده می شد ولی بعدها با پی بردن به اهمیت آن در تغذیه لارو تازه تفریخ یافته انواع آبزیان، کاربرد آن در این زمینه به طور جدی مورد توجه قرار گرفت، به طوریکه امروزه صنعت آبزی پروری خصوصا پرورش میگو به صورت اجتناب ناپذیری با آرتمیا پیوند خورده است.

آرتمیا علاوه بر اینکه یک منبع غذایی با ارزش است دارای خصوصیات و ویژگی های فراوانی است که هم برای پرورش دهنده و هم برای آبزیان بی نهایت مهم است.

آرتمیا تخم بسیار با ارزشی دارد. پرورش ‌دهندگان میگو طی روشی این تخم‌ها را باز می‌کنند ‌و وقتی نوزاد آرتیما از آن خارج می شود، میگوها از آن تغذیه می کنند، زیرا میگو باید غذای جنبنده مصرف کند.

به همین دلیل تخم یا سیست آرتمیا در سطح دنیا دارای ارزش جهانی است.

آرتمیا اورمیانا (آرتمیای دریاچه ارومیه) یکی از هفت گونه شناخته شده آرتمیای دو جنسی در جهان است. ارزش غذایی آن در حد مطلوب است و دارای بیش از ۵۲ درصد پروتئین و چهار درصد چربی می باشد. ترکیب و میزان اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب آن در حدی است که نیازهای آبزیان آب های شیرین را به طور کامل برآورده می سازد.

از این موجود زنده می توان به صورت مستقیم یا پس از منجمد کردن و یا خشک کردن به عنوان یک خوراک پروتئینی مغذی برای پرورش انواع ماهیان، میگوها و خرچنگ های آب شیرین استفاده کرد و یا می توان پس از غنی سازی برای پرورش ماهیان و میگوهای آب شور به کار برد.

کم آب دریاچه ارومیه و افزایش بیش از حد شوری بر میزان تولید مثل آرتمیا تاثیر منفی می گذارد.

در حال حاضر غلظت نمک در دریاچه ارومیه به بالای ۳۴۰ گرم در لیتر رسیده در حالیکه در شرایط عادی شوری آب دریاچه ارومیه ۱۵۰ میلی گرم در لیتر می باشد. در شرایط فعلی آب دریاچه به حالت فوق اشباع در آمده که در این شرایط آرتمیا نمی تواند زاد و ولد کرده و حیات خود را ادامه دهد.

هم اکنون بر اثر شرایط بحرانی دریاچه ارومیه تعداد آرتمیا از ۲۰ الی ۲۲ عدد تخم یا توده زنده در هر لیتر به یک الی دو عدد در هر لیتر رسیده است.

آرتمیا هنوز زنده است – ارومیه
www.tabnakazargharbi.ir/fa/news/22573/آرتمیا-هنوز-زنده-است
رئیس محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: آستانه تحمل شوری آرتمیای دریاچه ارومیه،250 گرم در لیتر است.
آرتمیای زنده دریاچه ارومیه به صفر رسید/ آرتمیا ارومیانا هنوز …
orumiyeh.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=10483
رئيس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور: آرتمیای زنده دریاچه ارومیه به صفر رسید/ آرتمیا ارومیانا هنوز منقرض نشده است اجتماعی 12:28:43 1392/05/20. 925-9190-5 كد خبر …
آقای جهانگیرزاده ؛ دریاچه ارومیه هنوز نمرده است! – جوان پرس
www.javanpress.ir/آقای-جهانگیرزاده-؛-دریاچه-ارومیه-هنوز/
جناب آقای دکتر ، دریاچه ارومیه هنوز نمرده است و آرتمیا هنوز زنده است . جوان پرس / مهندس یعقوب منیری * : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان جوان پرس است و …
خودکفایی صنعت آبزی‌پروری در گرو شکوفایی آرتمیای …
www.farsnews.com/printable.php?nn=13921001000418
۲ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – دریاچه ارومیه زیست‌گاه گونه ویژه‌ای از آرتمیا به نام آرتمیا اورمیانا است و در کل … نیز آرتمیای زنده مشاهده شده است در حالی که میزان نمک بدن آرتمیا 10 گرم در … تخم آرتمیا را هنوز نگهداری کرده که اگر بخواهیم بازسازی ذخایر آرتمیا را انجام …
تصاویر برای آرتمیا هنوز زنده استگزارش تصاویر
نتیجه تصویری برای آرتمیا هنوز زنده است
نتیجه تصویری برای آرتمیا هنوز زنده است
نتیجه تصویری برای آرتمیا هنوز زنده است
نتیجه تصویری برای آرتمیا هنوز زنده است
نتیجه تصویری برای آرتمیا هنوز زنده است
تصاویر بیشتر برای آرتمیا هنوز زنده است
خبرگزاری میراث فرهنگی
chn.ir/NSite/FullStory/Print/?Id=101254
۲۱ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – انتقادها به دولت بابت کم توجهی به این دریاچه هنوز ادامه دارد با این حال برخی … جایی که آق معتقد است آرتمیا کماکان به جدال برای زنده ماندن در دریاچه ادامه …
ارزش غذایی آرتمیا در تکثیر و پرورش ماهی و میگو
vista.ir/article/…/ارزش-غذایی-آرتمیا-در-تکثیر-و-پرورش-ماهی-و-میگو
آرتمیا یكی از انواع مهم و نسبتاً گسترده سخت پوستان است كه از آبهای لب شور تا آبهای … كشت و تولید آرتمیا از غذا های زنده دیگر بسیار راحت تر است و با صرف هزینه و ….. زنده است، اعظم بعد از 21 روز شکنجه توسط شوهرش، هنوز زنده است؛ او و دخترانش 21 …
نکاتی پیرامون تکثیر و پرورش آرتمیا
vista.ir/article/219441/نکاتی-پیرامون-تکثیر-و-پرورش-آرتمیا
در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. … این کار نه تنها هزینه خرید غذای زنده را کاهش می دهد، بلکه توانایی و سلامتی ماهی تان را افزایش خواهد داد.
کنگره بین المللی- نجات دریاچه ارومیه – آرتمیا دیگر زنده نیست
cchul.conference.gsi.ir/fa/news/All/…/0/آرتمیا.دیگر.زنده.نیست.html
۱۷ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – دریاچه شور و آرتمیا یک ظرفیت بزرگ اقتصادی است. … که یکی از شرکت ها به مقدار زیادی سیست آرتمیا را که در سال 1980 صید کرده است هنوز دارد.
تیم احیاء دریاچه ارومیه تا اردیبهشت‌ماه آغاز به کار می‌کند/ هنوز …
www.iana.ir/…/تیم-احیاء-دریاچه-ارومیه-تا-اردیبهشت‌ماه-آغاز-به-کار-می‌کن…
۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – تیم احیاء دریاچه ارومیه تا اردیبهشت‌ماه آغاز به کار می‌کند/ هنوز آرتمیای ارومیه زنده است. با انتخاب عیسی کلانتری به‌عنوان مسئول احیاء دریاچه ارومیه، …
“آرتميا اروميانا” تنها موجود زنده درياچه اروميه ؛ در معرض نابودي
afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=151400
۲۸ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – “آرتميا اروميانا” تنها موجود زنده درياچه اروميه ؛ در معرض نابودي … اين آرتميا تغذيه کنند ولي متاسفانه هنوز با اين ايده از سوي مسئولان موافقت نشده است.
پرورش ارتميا طلاي زنده – نسخه قابل چاپ – سایت کارآفرینی …
forum.unc-co.ir/printthread.php?tid=5420&page=3
۹ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. نکته پنجم دو روش برای پرورش سریع تر آرتمیا در اندازه بالغ در منزل پیشنهاد می شود: پیشنهاد …
اهراب نیوز – درناهایی که از دست می روند/ آرتمیا هنوز نابود نشده …
www.ahrabnews.com/prth.znwt23n-vftd2.html
۱۰ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. – نسل آرتمیا در رودخانه ارومیه هنوز از بین نرفته است … تولید مثل آرتمیا در این دریاچه روز به روز کمتر می شود ولی این جانوران هنوز زنده اند که البته اگر …
آرتمیای زنده دریاچه ارومیه به صفر رسید/ آرتمیا ارومیانا هنوز …
www.urmulo.ir/post/2655
۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. – آرتمیای زنده دریاچه ارومیه به صفر رسید/ آرتمیا ارومیانا هنوز منقرض نشده است.
کنگره بین المللی- نجات دریاچه ارومیه – خودکفایی صنعت …
cchul.conference.gsi.ir/…/خودکفایی.صنعت.آبزی.پروری.در.گرو.شکوفا…
۱۷ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – دریاچه ارومیه زیست گاه گونه ویژه ای از آرتمیا به نام آرتمیا اورمیانا است و در کل … نیز آرتمیای زنده مشاهده شده است در حالی که میزان نمک بدن آرتمیا 10 گرم در …. تخم آرتمیا را هنوز نگهداری کرده که اگر بخواهیم بازسازی ذخایر آرتمیا را انجام …
زندگی تنها جانور دریاچه ارومیه در کرمان/ پرورش طلای زنده در …
www.khabaronline.ir/detail/475372/society/environment
۱۵ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – هرچند در این خصوص هنوز کارهای علمی و پژوهشی قابل‌توجهی صورت نگرفته است اما مشاهده آرتمیا در رودخانه شور در کویر شهداد این امکان را به وجود آورده …
[DOC]آرتمیا ، اهمیت و کاربرد آن مقدمه آرتميا يكي از انواع مهم و نسبتاً …
www.agri-khoorbiabanak.ir/Portals/27/magalat.dam.artimya.docx
آرتميا يكي از انواع مهم و نسبتاً گسترده سخت پوستان است كه از آبهاي لب شور تا آبهاي …. بطور كلي آرتميا به دو شيوه تخمگذاري- زنده زايي و تخمگذاري توليدمثل مي نمايد. … لاروي كه بلافاصله از سيست خارج مي شود، هنوز در غشايي نازك و شفاف بنام غشاء …
اورمیا – آقای جهانگیرزاده ؛ دریاچه ارومیه هنوز نمرده است!
www.urmianews.ir/archive/ID/77648
۱۷ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – جناب آقای دکتر ، دریاچه ارومیه هنوز نمرده است و آرتمیا هنوز زنده است . جوان پرس / مهندس یعقوب منیری * : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های …
غذاهای زنده [بایگانی] – انجمن اختصاصی دیسکس
www.discusbaz.com/archive/index.php/t-116.html
انواع غذاهای زنده. … گرچه قرن هاست که آرتمیا توسط انسان شناخته شده است، اما ظاهراً استفاده از آن به عنوان غذا برای پرورش لارو …. بخش عقبی لوله گوارش هنوز بسته است.
آرتمیا ارومیانا در معرض نابودی – روزنامه دنیای اقتصاد
www.donya-e-eqtesad.com/news/951329/
۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – اسدپور با بیان اینکه توده زنده آرتمیا بیش از ۴ سال زنده نمی‌ماند، گفت: زنده … کنند ولی متاسفانه هنوز با این ایده از سوی مسوولان موافقت نشده است.
انقراض آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه + ویژگی های آرتمیا
vom.ir/sarasari/posts/31619
۲۷ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بهادری تصریح کرد: مردم هنوز باور نکرده‌ اند که این دریاچه به دست عوامل انسانی … این جاندار شاخص ترین موجود زنده دریاچه است که غذای اصلی پرندگان را …
پرورش آرتمیا در خانه – برگزیده ها
www.bargozideha.com/tag/پرورش-آرتمیا-در-خانه
در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. …. با توجه به اینکه تامین سیست تازه و توده زنده آرتمیا در طول سال برای پرورش دهندگان ماهی و میگو امکان پذیر …
دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران
www.iew.ir/categories/حیات-وحش-ایران
حیات وحش ایران. آرتمیا هنوز زنده است · اقدام ارزشمند اما غیر حرفه ای محیط زیست گیلان در رهاسازی یک خرس قهوه ای · دومین گوساله گوزن زرد ایرانی در کلینیک حیات وحش …
سبقت مرگ (آرتمیا) بر دریاچه ارومیه 17391 880726 ايران 1 …
khorasannews.com/newssource/17391…/xml/9_17391_06_2160.XML
علی احسانی» افزود: آرتمیا اورمیانا که تنها موجود زنده دریاچه ارومیه است، دچار … ناصر آق» افزود: خشک شدن که شاخ و دم ندارد اما خیلی از مسئولان هنوز هم مدعی هستند که امکان …
پرورش و تكثير ارتميا – پارسی پت
www.parsipet.ir/showthread.php?t=9674
در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. نکته پنجم … این کار نه تنها هزینه خرید غذای زنده را کاهش می دهد بلکه توانایی و سلامتی ماهی تان را افزایش خواهد داد.
میگوی ارتمیا – طوطی | قناری | ماهیان آب شیرین
www.onlypet.ir/post-275/میگوی-ارتمیا/
ارتمیا یکی از مهمترین غذاها برای تغذیه لارو ماهیان است. … معروف ترین نوع غذای زنده که برای تغیه لارو ماهی ها و ماهی های کوچک استفاده میشود نوعی خرچنگ کوچک است به نام: میگوی …. ماهی های من هنوز نمی تونن شنا کنن و فقط در کف اکواریوم پرش می کنن .
آرتمیا-شیلات و محیط زیست – پرورش نیمه متراکم آرتمیا در …
smaili.blogfa.com/post-13.aspx
نمونه گیری بهتر است صبح زود، یعنی وقتی پراکنش آرتمیا ازیکنواختی …. مستعد به فساد و تجزیه می باشد ، ضروری است آنها درحالی که هنوز زنده هستند منجمد گردند.
آکواریوم عاملی – آرتميا
www.ameli.ir/index.php?option=com_content…آرتميا…
آرتميا. آرتميا. آرتميا، یا میگوی دریاچۀ ارومیه يك نوع خرچنگ آب شور است كه تنها … تولد ماهی به صورت لارو زنده ي هچ شده به صورت زنده به آن خورانده می شود و يا آرتمياي بالغ …. تخم هايي كه هچ شده اند به روي آب مي آيند و آنها كه هنوز هچ نشده اند ته نشين مي شوند.
آیا صدام هنوز زنده است – آپارات
www.aparat.com/v/QZTYk/آیا_صدام_هنوز_زنده_است
امیر تو این کلیپ نشون میده که اونی که اعدام شده بدل صدام به نام میخائیل رمضان است چون صدام دوتا بدل که خیلی شبیهش بودن به نام جاسم علی و میخائیل رمضان.
کپسول های تقویتی- درمانی برای استفاده آبزیان
www.iranagrimagazine.com/…/کپسول-های-تقویتی-درمانی-برای-استفا…
-لارو بسیاری از آبزیان نسبت به تحرک آنها واکنش مثبت نشان داده و غذاهای زنده را … از دستگاه‌های بدن خصوصاً دستگاه گوارش هنوز تکامل نیافته است، استفاده از غذاهای با … آرتمیا یکی از موجوداتی است که در صنعت آبزی پروری نقش مهمی را به عنوان غذای …
دریاچه ارومیه دیگر آرتمیا ندارد – روزنامه جام جم
press.jamejamonline.ir/Newspreview/1760336561473407702
وی افزود: آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه از خانواده سخت پوستان است که می‌تواند در … بهادری تصریح کرد: مردم هنوز باور نکرده‌ اند که این دریاچه به دست عوامل انسانی …
آرتمیا اورمیانا در معرض نابودی/سالانه ۲۰ تن تخم آرتمیا نیاز …
durnapress.ir › اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – … رسیده است گفت: از سال ۹۱ به بعد هیچ آرتمیا زنده در دریاچه اورمیه مشاهده … و پرندگان مهاجر هم بتوانند از این آرتمیا تغذیه کنند ولی متاسفانه هنوز با …
آرتمیا – ماهی و آکواریوم
www.aqua-quest.ir › … › اصول تغذیه ماهیان › غذاهای زنده
۲۰ فروردین ۱۳۸۷ ه‍.ش. – 10پست – ‏6 نویسنده
در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. … این کار نه تنها هزینه خرید غذای زنده را کاهش می دهد بلکه توانایی و سلامتی ماهی تان را افزایش …
آرتمیاارومیانا در معرض نابودی/سالانه 20 تن تخم آرتمیا نیاز …
www.ghatreh.com/…/آرتمیاارومیانا-معرض-نابودی-سالانه-تخم-آرتمیا-نیاز-د…
۲۳ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – … رسیده است گفت: از سال 91 به بعد هیچ آرتمیا زنده در دریاچه ارومیه مشاهده … و پرندگان مهاجر هم بتوانند از این آرتمیا تغذیه کنند ولی متاسفانه هنوز با …
زنی که پیش مرگ هیتلر بود هنوز زنده است (عکس)
www.irannaz.com/a-woman-who-was-before-hitlers-death-is-still-alive-a…
ایران ناز مارگو ولک زمانی که ۲۴ ساله بود، در زمستان سال ۱۹۴۱، ‌از آپارتمان والدین خود در برلین که مورد اصابت بمب قرار گرفته بود، فرار کرد و به خ.
طرح تولید آرتمیا – نکست
nextt.ir/طرح+تولید+آرتمیا.html
آرتمیا هنوز هم می توان در خصوص بازسازی ذخایر آن اقدام کرد. … پرورش مصنوعی آرتمیا در سواحل جنوبی کشور زمینه ساز خودکفایی صنعت آبزیپروری است … از این زهآب ها می توان صدها تن توده زنده آرتمیا نیز تولید و برای بهبودی کمی و کیفی تولید م …
درویش: دریاچه اورمیه هنوز زنده است/ آقای کردوانی، اول کویر …
durnanews.ir/?p=3818
۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. – پرورش آرتمیا در حاشیه قزل اوزن زنجان … درویش: دریاچه اورمیه هنوز زنده است/ آقای کردوانی، اول کویر نورالدین آباد گرمسار را آباد کنید تا بعد! IMG19203830. دورنانیوز … اظهارات کردوانی کاملاً غیر علمی و غیر عملی است محمد درویش با …
آرتمیا – دانش دریا
www.seaknowledge.blogsky.com/1392/01/22/post-36/
آرتمیا. آرتمیا یکی از انواع مهم و نسبتاً گسترده سخت پوستان است که از آبهای لب …. بطور کلی آرتمیا به دو شیوه تخمگذاری- زنده زایی و تخمگذاری تولیدمثل می نماید. … لاروی که بلافاصله از سیست خارج می شود، هنوز در غشایی نازک و شفاف بنام غشاء …
مرداد ۱۳۸۹ – اخبار دریاچه ارومیه – خبرگزاری دریا – blogfa.com
dozli.blogfa.com/8905.aspx
… و با زبان بی زبان خود بگوید که بابک و بابک ها هنوز زنده اند تا آذربایجان زنده است. … ذخيره آرتمياي درياچه اروميه کاهش يافت جمعه بیست و نهم مرداد ۱۳۸۹ 19:40.
جهان نيوز – تنها موجود دریاچه ارومیه ار نفس افتاد
jahannews.com/fa/doc/news/…/تنها-موجود-دریاچه-ارومیه-ار-نفس-افتاد
۱۹ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – بیش از سه سال است دیگر آرتمیای زنده در دریاچه ارومیه مشاهده نمی‌شود، غلظت بیش از حد نمک، کاهش ۹۵ درصدی مساحت دریاچه شرایط مطلوب برای زیست این …
خبرگزاری جمهوری اسلامی – توقف زیست آرتمیا در دریاچه ارومیه
www3.irna.ir/fa/News/81946089/
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ارومیه- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: بررسی ها و گزارش های رسیده بیانگر عدم وجود آرتمیای زنده در دریاچه ارومیه است. … غربی رهاسازی شد · برخی آثار تاریخی و باستانی مهاباد هنوز برای شهروندان ناشناخته است …
موج سبز
moj-e-sabz.com/
غذای زندهLive food … این یک متن نمایشی است شما می توانید پس از نصب بسته آزمایشی در سایت خود وارد بخش مدیریت جوملا و … صنعت با وجود بهبود کمی تولید هنوز با مشکلاتی از قبیل نبود ثبات کیفیت ، بهینه نبودن مصرف … بیوماس آرتمیا تولید شده در مجتمع تولیدی موج سبز با سیستم های تولید بیوماس آرتمیا در دنیا همگام بو…
آلپ گروه – پرورش طلای زنده در کویر
saeedshahdady-persianb.alpgroup.ir/page-501586.html
کرمان – زندگی آرتمیا در زیست‌گاه اصلی‌ آن در حالی به شماره افتاده که پرورش این … هرچند در این خصوص هنوز کارهای علمی و پژوهشی قابل‌توجهی صورت نگرفته است اما …
رئيس موسسه تحقيقات علوم شيلاتي: هیچ آرتمیای زنده ای در …
www.gunaz.tv/?id=2&vmode=1&sID=77040&lang=2
۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – رئيس موسسه تحقيقات علوم شيلاتي: هیچ آرتمیای زنده ای در دریاچه اورمیه … وارد آورده که هنوز بسیاری از ابعاد آن بر کارشناسان آشکار نشده است. … به گزارش گوناز تی وی، آرتمیا جانداری است سخت‌پوست که در آب‌های شور زندگی می‌کند.
نجات دریاچه ارومیه
urmugoli.blogfa.com/
۱۸ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – دریاچه ارومیه دارای 102 جزیره است که همه آنها از سوی سازمان یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه طبیعی جهان به ثبت …. حال آرتمیا خوب نیست ولی هنوز زنده اند.
مهندسی شیلات
www.shilatpayam.blogfa.com/
در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. نکته پنجم … این کار نه تنها هزینه خرید غذای زنده را کاهش می دهد بلکه توانایی و سلامتی ماهی تان را افزایش خواهد داد.
غذاهای اسبهای دریایی و تغذیه آنها
www.dolphiran.com/product_item.aspx?oid=6458
یک استثنا در تغذیه آبزیان دریایی میگو آرتمیا است. … اگر چه هنوز از غذای زنده به عنوان وسیله ای برای درمان و تغذیه اسب های دریایی صید شده از طبیعت استفاده می شود …
پایگاه خبری الف 15 آبان 1394 ساعت 12:01 http://alef.ir …
alef.ir/getjtaet8uqeyaz.fsfu.html
۱۵ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آرتمیا جانداری است سخت پوست که در فلات ایران، مهم ترین محیط زندگی اش … به گونه ای که از این موجود ۱۰ میلی متری به عنوان طلای زنده یاد می شود. … هرچند در این خصوص هنوز کارهای علمی و پژوهشی قابل توجهی صورت نگرفته است اما …
برچسب ها – موجود زنده – فردا
https://www.fardanews.com/fa/tag/13/موجود%20زنده
نیست خودش در زمان اجرای آنها هنوز زنده باشد یا… می کند و … مصنوعی کاوشگر 4 که قرار است موجودات زنده را به. … شده است حیات تنها موجود زنده این تالاب آرتمیا ارومیانا.
تاثیر ناپلئوس آرتمیا بر روی تخمریزی، هم آوری ، درصد لقاح و …
animal.ijbio.ir/article_256_40.html
فرشته ماهی آب شیرین زیاد مورد توجه آکواریومیست ها قرار گرفته است، اما هنوز اطلاعات … آرتمیا بعنوان غذای زنده با ارزش برای تغذیه بسیاری از لارو ماهیان اعم از ماهیان …
اخبار شیلاتی – آبزیستان Abzistan
abzistan.persianblog.ir/page/news
یکی از محصولات استراتژیک که در پرورش مصنوعی آرتمیا به عنوان غذای اصلی …… وقتي رسيدم ديدم يك بچه كوسه نهنگ است كه به كنار ساحل افتاده اما هنوز زنده است.
[DOC]سخنرانی علمی انتقال یافته :
iarc.ifro.ir/Portals/5a28de6e-2ade-4e31-b95c…/ArticleEx/15623.doc
پريان ميگوها براي تامين غذاي زنده آبزيان پرورشي آبهاي شيرين و لب شور مانند : ماهي قزل … هرچند كاربرد آرتميا دست آوردهاي مفيدي داشته است ولی مشكلاتي را نيز به همراه دارد. …. از آبگير استفاده مي كنند كه هنوز حشرات گوشتخوار در آبگير ساکن نشده اند.
آرتمیا – شیلات ایران
shilatiran.blogfa.com/category/40/آرتمیا
۳ آذر ۱۳۸۹ ه‍.ش. – در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. …. با توجه به اینکه تامین سیست تازه و توده زنده آرتمیا در طول سال برای پرورش دهندگان ماهی و …
خشک شدن دریاچه ارومیه یک ضایعه جهانی است/ طرح احیای گام به …
shahrimtabriz.blogfa.com/post-165.aspx
۲ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – … ضایعه جهانی است/ طرح احیای گام به گام دریاچه ارومیه/ آرتمیا دیگر زنده … ها به مقدار زیادی سیست آرتمیا را که در سال 1980 صید کرده است هنوز دارد.
خشک شدن دریاچه ارومیـه یک ضایعه جهانـی است – آفتاب
www.aftabir.com › مقالات › علمی و آموزشی › محیط زیست
۳۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – متاسفانه دیگر هیچ آرتمیای زنده یی نمی توان در دریاچه ارومیه یافت. … شرکت ها به مقدار زیادی سیست آرتمیا را که در سال ۱۹۸۰ صید کرده است، هنوز دارد.
دمادم | لاگوندا Taraf؛ هیولای یک میلیون دلاری استون‌مارتین!
damadam.ir/چرخان-charkhan/اخبار…/title/…استون‌مارتین/…/2301566
۳ ساعت پیش – لاگوندا Taraf محصول منحصر به فرد کمپانی استون‌مارتین است. … ۱ مگس‌ سفید بیماری ایجاد نمی‌کند · ۲ آرتمیا هنوز زنده است · ۳ رشد معاملات مسکن در …
آرتمیاو تکثیر آن Artemia & Artemia breeding ا [آرشیو] – …
www.phalls.com › … › آکواریوم آب شیرین › معرفي ماهيان آب شيرين
۲۹ خرداد ۱۳۸۵ ه‍.ش. – 94پست – ‏46 نویسنده
دفعه پيش كه آرتمياي زنده خريدم توي كيسهاي بود كه آبش فوق العاده يخ بود و من … در شرايط خوب و وفور فيتوپلانكتون ها نوزادها ممكن است تا طول 10 ميليمتر هم …. با سلام براي من كه تا حالا مسيله اي پيش نيامده و هنوز هم هچ ميشوند در مورد …
آرتمیا-روتیفر-کوپه پودا-دافنی – دغدغه حجاب (آقا وحید)
alangedris1.persianblog.ir/page/artemia
امروزه مشخص شده است که تخم های مقاوم پوسته زدایی شده ارتمیا ‘ غذای مناسبی جهت تغذیه … در مقایسه با نوزاد تازه تفریخ شده و زی توده ﺁرتمیای زنده ارتمیای منجمد و خشک شده بسیار محدود است. ….. هرچند اثرات ph بر رشد و تولیدمثل هنوز بررسی نشده است.
زنده – کانون فرهنگی آموزش
www.kanoon.ir/main/زنده
بنیانگذار پژوهشکده آرتمیا و آبزیان دانشگاه ارومیه گفت: آرتمیا در زیستگاه … باورش سخت است اما قدیمی ترین وب سایت اینترنتی با پسوند دات کام هنوز زنده و موجود …
تولید ماهیان زینتی و بیومس زنده آرتمیا در دانشگاه ارومیه
www.yjc.ir/…/تولید-ماهیان-زینتی-و-بیومس-زنده-آرتمیا-در-دانشگاه-اروم…
۲۴ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – رئیس پژوهشکده آرتمیا و آبزیان دانشگاه ارومیه از تولید ماهیان زینتی و بیومس … وجود توانایی داخلی در زمینه پرورش و تکثیر انواع ماهیان زینتی هنوز هم تعداد … شده است آرتمیا جایگاه ویژه ای در بین تکثیر دهندگان آبزیان داشته باشد.
نمک آب به مرز فوق اشباع رسيد
mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=207589
۲۹ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بهادري در خصوص احياي آرتميا به عنوان تنها موجود زنده درياچه اروميه به مهر گفت: … بهادري تصريح کرد: مردم هنوز باور نکرده‌‌اند که اين درياچه به دست عوامل انساني … اين جاندار شاخص‌ترين موجود زنده درياچه است که غذاي اصلي پرندگان را …
پاسخ به سوالات بازدید کنندگان عزیز – پرورش و نگهداری ماهی …
fish-aqu.blogfa.com/author-fish-aqu.aspx
با سلام ، از اونجایی که انجل جز سیچلاید ها است بهترین دمای نگهداریشون 27 درجه سانتی … کرم فشرده ، کرم قرمز منجمد و آرتمیا غذاهای مقوی ای هستند و بهتره حتما در برنامه غذایی …. و دیگه اینکه این بچه ماهی ها بعضیاشون خوب رشد کردن ولی بعضیاشون هنوز … به بقیه بزرگتر بودن مردن در صورتی که اونایی که کوچیک و ریز بودن زنده موندن.
آسمان قرضش را به دریاچه ارومیه پس داد؛ سهم ما هنوز مانده! – سایت …
www.tabnak.ir › اجتماعی › داخلی
۱۵ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. – حال دریاچه ارومیه خوب شده‌ است؛ نه خوبِ خوب، ولی در قیاس با وضعیت …. غیر از آرتمیا که ریزآبزی هست هیچ موجود دیگه ای تو این آب شور زندگی نمیکنه دانشمندا! …. 3-دریاجه ارومیه حالت بدنی زنده است که بخشهایی از ان را سرطان فرا گرفته …
آرمان شهر کارلوس فوئنتس – انسان شناسی و فرهنگ …
anthropology.ir/article/30903
معتقد است آمریکا را اروپا خلق کرد، آرمان شهری که می خواستش و در عین حال نیازمندش بود. … برای فوئنتس ادبیات صحنه یکه تازی تمام دنیاها و تاریخ هایی است که هنوز تمام نشده اند، چون … آینده آدمی هنوز زنده است و نفس می کشد. … آرمان شهر کارلوس فوئنتس · مرگ تدریجی یک رویا؛ خوانشی دیگر از مرگ آرتمیا کروز · نبش قبر حافظه تاریخی …
روزنامه اعتماد92/7/30: دكتر ناصر آق در گفت وگو با «اعتماد …
www.magiran.com/npview.asp?ID=2834361
۳۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – آرتميا يك موجود بسيار ارزشمند است و در اين مورد امريكايي ها خيلي دقيق عمل كردند. … متاسفانه ديگر هيچ آرتمياي زنده يي نمي توان در درياچه اروميه يافت. … شركت ها به مقدار زيادي سيست آرتميا را كه در سال 1980 صيد كرده است، هنوز دارد.
miss call band – معرفی خرچنگ دراز آب شیرین
misscall619.blogfa.com/post-1.aspx
مواد معدنی گوشت خرچنگ شامل فسفر ، کلسیم و منیزیم است ضایعات خرچنگ … نیز صادر میشود در این مورد خرچنگها به طور مستقیم در حالی که هنوز زنده هستند منجمد شده و … آرتمیا عمده ترین منبع غذایی زنده ای است که در سطح جهانی در مراکز تکثیر میگو و …
ایجاد بانک ژن تنها موجود زنده دریاچه ارومیه/ آرتمیا نفس‌های آخر را …
persianpet.org › … › تالار دوستداران محیط زیست › آرشیو
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. – 5پست
به گزارش مهر از ارومیه، در حال حاضر ترکیب جمعیتی آرتمیا ارومیانا تنها موجود ارزشمند … آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه از خانواده سخت‌ پوستان است که می‌تواند در آب …. هنوز جستجو برای این متن در پرشین پت صورت نگرفته است …
گوپی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/گوپی
این ماهی که بومی ونزویلا، ترینیداد، شمال برزیل و گینه است. … ماهی ماده و بیضه‌های ماهی نر موثر باشد ولی نقش فاکتور نور هنوز در ماهیان تزئینی دقیقاً … بهتر است از ۲ ماهگی به بالا غذای زنده نظیر : آرتمیای بالغ، کرم توبیفکس و کرم خونی استفاده شود.
فروش آرتمیا زنده
deltamarine.ir/خرید-و-فروش-ماهی-و…/1715-فروش-آرتمیا-زنده.html
۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – سلام فروش آرتمیا زنده در بسته های 7 و 80 گرمی مناسب برای ماهیان اب شور و شیرین تولید ش. … اطلاعات نشان ميدهد که شما هنوز عضو اين انجمن نيستيد .
[PDF]و ناپلی آرتمیا در تغذیه آغازین لارو ماهی چالباش Acipenser …
jair.gonbad.ac.ir/files/site1/user…/mastooreh-A-10-133-48-26c8472.pdf
ﺑﺮداري ﻻرو ﻣﺎﻫﯽ ﭼﺎﻟﺒﺎش در اﺳﺘﻔﺎده از ﻏﺬاي زﻧﺪه، ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ. واژه. ﻫﺎي. ﮐﻠﯿﺪي … ﻫﺎي زﻧﺪه ﻧﻈﯿﺮ: روﺗﯿﻔﺮ، داﻓﻨﯽ و آرﺗﻤﯿﺎ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﺗﻐﺬﯾﻪ اوﻟﯿﻪ … ﮔﺮي اﯾﻦ ﻻروﻫﺎ، ﻫﻨﻮز ﻫﻢ اﺳﺘﻔﺎده از ﻏﺬاﻫﺎي زﻧﺪه ﺟﺎﯾﮕﺎه وﯾﮋه. اي.
غذای زنده – اصول پرورش ماهی گرمابی تکمیلی
jafari58.persianblog.ir/post/118/
۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. – مسأله به ویژه در مرحله پرورش لارو یا بچه ماهیان نو رس که هنوز سیستم گوارشی …. آرتمیا آرتمیا یک موجود آبزی است که در آبهای بسیار شور زندگی می …
روستانت – اخبار > فرآوری انواع محصولات آرتمیا و کاربرد آنها …
www.bashagard.ir/index.aspx?siteid=3&pageid=2155&newsview…
با توجه به اینکه تامین سیست تازه و توده زنده آرتمیا در طول سال برای پرورش … و میگو امکان پذیر نیست، لذا لازم است بعد از جمع آوری سیست و بیومس آرتمیا، شستشو داده و … خورده با سیستهای سالم مخلوط هستند که هنوز روشی برای جداسازی آنها وجود ندارد.
جاندار – بالاترین
https://www.balatarin.com/tag/جاندار
این جانور قدمتی بیشتر از دایناسورها دارد و البته هنوز زنده است / ویدیو کوتاه …. آرتمیا (به انگلیسی: Artemia) جانداری است سخت‌پوست که در آب‌های شور زندگی می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی اروم نیوز – اخبار > خداحافظی از …
www.uromnews.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=44&pageid=1055…
۱ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – کشاورزی که مهم ترین منبع درآمد منطقه آذربایجان است، در صورت خشکی کامل … استان پژوهشی در رابطه با آرتمیا صورت می گیرد و همانطور که پژوهشکده آرتمیا و … کمک زیادی به احیای دریاچه ارومیه کرد و 10 تا 12 درصد دریاچه هنوز زنده است.
احیای دریاچه ارومیه امکان پذیر است – مشاوره و روان درمانی- مشاوره …
pooyamoshavereh.persianblog.ir/post/4889/
۱۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – احیای دریاچه ارومیه بصورت قدم به قدم و مرحله ای امکان پذیر است رئیس سابق مرکز … حال آرتمیا خوب نیست ولی هنوز زنده اند این متخصص آرتمیا و …
معصومه ابتکار: می‌خواهند سازمان محیط زیست را سیاسی کنند
www.radiozamaneh.com/243271
۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – معصومه ابتکار معتقد است واکنش مخالفان دولت نسبت به تجمع اخیر تعدادی از … سازمان محیط زیست را علنی نکرده‌اند، هنوز به انتصابات فامیلی در محیط زیست … آرتمیا، میگوی ریزی است که در آب شور زندگی می‌کند و او از جمله منبع غذایی مهم … همان قضیه زنده باد مخالف من است که مهم است حکومت این تئوری را داشته باشد، …
ماهی شناسی – تغذیه ماهی
arashkhosravikohi.blogfa.com/post/10/تغذیه-ماهی
غذای طبیعی که اصطلاحا به آن غذای زنده نیز گفته می شود،در پرورش ماهی اهمیت … بچه ماهیان نو رس که هنوز سیستم گوارشی آنها تکامل نیافته است، اهمیت زیادی دارد. ….. از مهمترين موجودات زنده جانوري در درياچه ارومیه فوق اشباع از نمك مي توان آرتميا را نام برد.
[PDF]ﻣﯿﺰان ﺗﺨﻢ ﮔﺸﺎﯾﯽ ﺳﯿﺴﺖ آرﺗﻤﯿﺎ اورﻣﯿﺎﻧﺎ – SID
www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/32913860307.pdf
ﺟﻬﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺁﺭﺗﻤﯿﺎ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﻧﻮﺭ ﺩﺭ ﺩوﻫﺰﺍﺭ ﻟﻮﮐﺲ ﺛﺎﺑﺖ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺷﻮﺩ . ﮐﻠﻤﺎﺕ. ﮐﻠﯿﺪی … ﻫﺎی ﺯﻧﺪﻩ ﻧﻮﺯﺍﺩ ﻣﯿﮕﻮی ﺁﺏ ﺷﻮﺭ ﯾﺎ ﺁﺭﺗﻤﯿﺎ ﺩﺭ ﺁﺑﺰی. ﭘﺮوﺭی ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ …. ﻣﺘﺎﺑﻮﻟﯿﺴﻢ ﺳﯿﺴﺖ ﻫﻨﻮﺯ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﮕﺮﺩﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ).9(. ﻃﺒﻖ.
دی ۸٤ – آبزی دان
abzidan.persianblog.ir/1384/10/
۲۶ دی ۱۳۸۴ ه‍.ش. – شاید به جرات بتوان گفت که آرتمیا مهم ترین غذای زنده مورداستفاده در آبزی پروری یا … سیستماتیک ( رده بندی ) آرتمیا به شکل زیر است . ….. هنوز اطلاع درستی از رفتارهای مراقبتی ویژه والدین در مورد فرزندان در این ماهی در دست نیست .
دریاچه ارومیه ثابت خواهد کرد چند مرده حلاجیم! « پایگاه اطلاع …
shabestarnews.ir/3110/دریاچه-ارومیه-ثابت-خواهد-کرد-چند-مرده-ح/
۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – شاید عجیب باشد که بگوییم دریاچه شور و فاقد موجود زنده (سوای آرتمیا که … سوی دیگر به نظر می‌رسد که مشکل هنوز خوب شناسایی نشده است؛ چه بسا به …
فلاور هورن
takflower.blogfa.com/
بعضی ها اعتقاد دارند که ماهی فلاور ماهی دو رگه است که از جفت گیری دو نوع دیگر از … در سطوح میانی و کف اکواریوم شنا میکنند تقریبن انواع غذا هارو میخورن چه زنده و چه …. + آرتمیای خشک هم غذای بسیار خوبی برای ماهی هاست و خوبه هفته ای دو بار هم از این غذا ….. وبعد از چندروز دوباره بیمار میشه یعنی عامل بیماری هنوز داخل اکواریوم شما هست.
آبان ۱۳۸۶ – شاید بهتر است بمیریم!؟ – blogfa.com
www.arashbabaey.blogfa.com/8608.aspx
پی نوشت۲:حتی اگرتک تک آرتمیا های دریاچه های شورهم، برایت آرزوی مرگ کنند. … هنوز زنده ام…! + نوشته شده در سه شنبه هشتم آبان ۱۳۸۶ساعت 20:57 توسط آرش بابائی …
سایت اختصاصی گروه مهندسی شیلات – غذای زنده در پرورش میگو
sht-pgu.blogfa.com/post/80
سایت اختصاصی گروه مهندسی شیلات – غذای زنده در پرورش میگو – دانشگاه خلیج … 3-اندازه از 800 تا 400 میکرون که به صورت ناپلی و متا ناپلی مصرف می شود،مانند آرتمیا … در مرحله ای که ناپلیوس هنوز تغذیه را شروع نکرده است آنها را به محیط کشت اضافه …
مطالعه وبررسی کاربردهای مختلف آرتمیا ونحوه پراکنش آن …
www.civilica.com/Printable-ERANR01_283=مطالعه-وبررسی-کاربردهای-مخ…
آرتمیا یا میگوی آب شور Brine shrimp موجود کوچک و ظریفی است که جز سخت … ولی هنوز هم لیست پراکندگی جغرافیایی آرتمیا یک لیست موقت میباشد زیرا دخالت تنوع … های آرتمیامثل: غنی سازی با مواد تغذیه ای ،ساخت کپسول زنده،غنی سازی آرتمیا به …
تغذیه آبزیان آب شور و معرفی غذاهای مربوط به آنها – تالار های …
forum.niksalehi.com › … › اصول تغذیه › تغذیه ماهیان
۱۵ تیر ۱۳۸۷ ه‍.ش. – بهترين غذا براي ماهيان آب شور آرتمياي زنده مي باشد كه هر از گاهي به بازار ….. جالب اینه که ماهی مولی طعمه بعد از 10 ساعت هنوز در آب شور زنده‌است و داره …
درپنجاه سالگی هنوز مذهب نگرفتم
azhallajtakasravi-ba.silverlive.ir/
آرتمیا، میگوی ریزی است که در آب شور زندگی می‌کند و او از جمله منبع غذایی مهم … خودی بیشتر داد می‌زد تا رقیب: «این‌‌ همان قضیه زنده باد مخالف من است که مهم است حکومت …
همه چی – دیسکس
mahditravian.blogfa.com/post/12
حداقل اندازه تانك ( آكواریوم ) : 150 لیتر و ترجیحا تانك دراز مطلوب تر است . … غذاهای زنده ( میگوی زنده و کرم خاکی ) ، غذاهای منجمد ( دل گاو و بوقلمون و جگر گاو و …. در صورت مریض شدن دیسکس خصوصاً هگزامیتا بهتر است قرص آن را در آبی که در آن آرتمیا وجود دارد حل … حالت اول : زمانی که دیسکاس ها هنوز اشتهای خود را از دست نداده و غذا می خورند .
[PDF]دریافت فایل
ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/502089
ﻏﺬاﻫﺎي زﻧﺪه در ﻋﯿﻦ ﺣﺎل ﮐﻪ از ﺗﻨﻮع زﯾﺎدي ﺑﺮﺧﻮردارﻧﺪ داراي ﮐﯿﻔﯿﺘﻬﺎي ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ ﻧﯿﺰ ﻫﺴﺘﻨﺪ . در ﺑﯿﻦ ﻏﺬاﻫﺎي زﻧﺪه … آزﻣﺎﯾﺸﺎت اﺧﯿﺮ ﻧﯿﺰ ﻣﺼﺮف آرﺗﻤﯿﺎ ﺑﻌﻨﻮان ﺧﻮراك ﭘﺮوﺗﺌﯿﻨﯽ ﮐﺎﻣﻼ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮل ﺑﻮده اﺳﺖ و ﻧﯿﺰ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﯿﺰان ﺑﺎﻻي ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ ….. ﻻرو ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﺧﺮوج از درون ﺳﯿﺴﺖ ﻫﻨﻮز در درون ﯾﮏ ﻏﺸﺎي ﻧﺎزك و ﺷﻔﺎف ﺑﻪ ﻧﺎم.
مقاله در مورد آرتمیا – دانلود مقاله
mag-iran.com/مقاله-در-مورد-آرتمیا.htm
اندازه آن در ماده‌ها ۱۵ و در نرها حدوداً ۱۲ ميلي متر است وجود آرتميا در يك زيستگاه به دو … ولي هنوز هم ليست پراكندگي جغرافيايي آرتميا يك ليست موقت مي باشد و با … آرتمياي زنده در درياچه‌هاي فوق اشباع كه شوري آن تا PPt 340 يا gr/Lit دارند يافت شده است .
اسماعیل کهرم:دریاچه ارومیه در حال زنده شدن است – ایمپریا
imperia.ir › گوناگون › ارتباطات و اجتماع › محیط زیست
حدود سه ماه پیش که من با یک اتوبوس گردشگری به دریاچه ارومیه رفتم ،چون حدود 70 درصد دریاچه خشک شده بود توانستیم با ماشین وارد دریاچه شویم که این جای تاسف دارد، …
بهمن ۱۳۸۵ – شیلات 76 – blogfa.com
shilat76.blogfa.com/8511.aspx
بنتوزها گروهی از موجودات زنده هستند که در روی یا کف بدنه آبی زندگی می کنند. نام بنتوز از یونان …. در این مرحله دهان و مخرج آرتمیا هنوز شکل نگرفته است. نکته پنجم
۸۷/۰۲/۲۲ – ۸۷/۰۲/۳۱ – دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی …
www.mtshm.blogfa.com/87024.aspx
آرتمیاي درياچه اروميه تنها موجود زنده اين درياچه است كه مي تواند درآب غليظ و شور اين … ها به دليل توقف كار در سال سوم ادعاي ضرر و زيان كنند كه هنوز اين پرونده وجود دارد.
مردمک – طرح نجات دریاچه ارومیه هنوز بودجه ندارد
www.mardomak.org/story/60969
۲۰ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. – مدیرکل طرح حفاظت از تالاب‌های ایران می‌گوید هنوز بودجه‌ای برای نجات … افزایش نمک، زیست آرتمیا؛ تنها موجود زنده دریاچه ارومیه را مختل کرده است.
[PDF]اصل مقاله (930 K) – تغذیه و بیوشیمی آبزیان
janb.guilan.ac.ir/pdf_155_e70f2c494adf2b1517e12911cc1a0bb0.html
توسط جعفریان – ‏2014
صورت پذیرفته است، با این وجود هنوز هم برای تغذیه … طعمه های زنده نظیر روتیفر، دافنی و آرتمیا می باشد که … آرتمیا. به عنوان طعمه زنده برای تغذیه آغازین الروهای ماهیان.
ورميكو ، خريد و فروش ورمي كمپوست
vermico65.blogfa.com/post/8
انواع جلبک ، کرم ، دافنس ، روتیفر، آرتمیا و گاماروس به عنوان غذای زنده استفاده زیادی در تغذیه آبزیان دارند، اما مهمترین غذای زنده مصرفی کرم خاکی است که درصد …
برچسب ها – زرینه رود – تابناک ایلام
www.tabnakilam.ir/fa/tag/1/زرینه%20رود
مهار ریزگردهای دریاچه ارومیه و ایجاد آرامش برای مردم در الویت کار است … آرتمیا هنوز زنده است. به خصوص … رودخانه نازلوچای که زیستگاه فعلی آرتمیا هست تجمع یافته اند.
بخش ویژه تولید ماهیان زینتی و بیومس زنده آرتمیا در دانشگاه …
newsfile.ir/…/بخش+ویژه+تولید+ماهیان+زینتی+و+بیومس+زنده+آرتمیا+در+…
بخش ویژه تولید ماهیان زینتی و بیومس زنده آرتمیا در دانشگاه ارومیه راه اندازی می شود … نامناسب از تبلیغات در سطح شهرشان را برای باشگاه خبرنگاران ارسال کرده است. ….. از آن هنوز این مسیر بازگشایی نشده و تجربه امحای سیب زمینی در انتظار محصول …
هجده سوال در مورد ماهی گوپی – انجمن های ایران پردیس
www.iranpardis.com › … › آبزيان آب شيرين › زنده زاها Livebearers
۱۹ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. – همه آنها زنده زا هستند به این معنی كه بچه زا می باشند. … ۵/۲۰ درجه سانتی گراد) به مدت 5 سال است که نگه داشته و هنوز هم حال آن ها خوب است. ….. تخم های قهوه ای مدور کوچک آرتمیا در همه آکواریومی ها پیدا می شود ،ولی اگر شما قصد پرورش آرتمیا در …
دانلود مقاله مطالعه وبررسی کاربردهای مختلف آرتمیا ونحوه …
www.getpaper.ir/مطالعه-وبررسی-کاربردهای-مختلف-آرتمیا.htm
آرتمیا یا میگوی آب شور Brine shrimp موجود کوچک و ظریفی است که جز سخت پوستان … ولی هنوز هم لیست پراکندگی جغرافیایی آرتمیا یک لیست موقت میباشد زیرا دخالت … زنده،غنی سازی آرتمیا به منظور کنترل بیماری ها،استفاده از آرتمیا بعنوان منبع …

دیدگاهتان را بنویسید