اشد مجازات!!!

تنها 18ماه حبس برای متهمان پروندۀ کشتار خرس مادر و فرزندان بیگناهش که در حریم به اصطلاح حفاظت شده وامن ونک سمیرم که حکم خانۀ آنها را داشت به فجیع ترین شکل ممکن سلاخی شدند!
(عدالت بودار)

درحالی که سازمان محیط زیست خواستار اشد مجازات برای متهمان پرونده قتل فجیع خرس ها در سمیرم بود، اما دادگاه متهمان را فقط به 18 ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ 16 ماه پس از انتشار فیلم سلاخی یک ماده خرس و دو توله اش در سمیرم، دادگاه امروز تشکیل شد و به طور غیابی رای به 18 ماه محکومیت متهمان داد.

شرح مختصری از دادگاه را غلامرضا انصاری، رییس دادگستری استان اصفهان به ایسنا داده است: “دادگاه روز دوشنبه 25 دی به صورت غیابی و بدون حضور متهمان برگزار شد. یکی از متهمان این پرونده متواری و دیگری نیز با قرار وثیقه آزاد بوده است که بر این اساس هیچ کدام از متهمان در جلسه دادگاه حضور نداشته‌اند. متهم متواری هنوز شناسایی نشده‌ است. البته از طریق روزنامه زمان برگزاری دادگاه به متهم فراری ابلاغ شده و در همین راستا حکم صادره نیز در روزنامه منتشر می‌شود تا اگر این متهم نسبت به آن اعتراض داشت تا 10 روز آن را اعلام کند در غیر این صورت رای قطعی خواهد شد. پس از رسیدگی پرونده هر کدام از دو متهم به 18 ماه حبس تعزیری محکوم شدند و طبق ماده 680 قانون مجازات اسلامی آنها به مدت پنج سال نیز نمی‌توانند از اسلحه شکاری استفاده کنند.”

این درحالی است که محمد جواد محمدی زاده، رییس سازمان محیط زیست امروز در گفتگویی از درخواست اشد مجازات برای متهمان سلاخی سه خرس خبر داده بود.

او به مهر گفت: سازمان محیط زیست به عنوان شاکی این پرونده از قاضی دادگاه می خواهد تا اشد مجازات را برای متهمان اصلی کشتار و سلاخی سه قلاده خرس در بخش ونک شهرستان سمیرم،در نظر بگیرد تا دیگر شاهد بروز چنین حوادث در حیات وحش کشور نباشیم. محیط زیست تا گرفتن رأی قطعی برای متخلفان این پرونده دست از تلاش خود بر نمی دارد.

اواخر تابستان سال گذشته انتشار تصاویر کشتار بیرحمانه یک خرس قهوه ای ماده و دو توله اش، در حالیکه شکم توله خرس های زنده پاره شده بود و در همان حال به آغوش مادر غرق در خون خود پناه می بردند، آنقدر دردناک و تکان دهنده بود که برای نخستین بار موجی از اعتراض و انزجار عمومی را به دنبال داشت و احساسات بسیاری از مردم کشور را جریحه دار کرد.

یکی از متهمان این پرونده پس از بازداشت و دو ماه حبس با قرار وثیقه 20 میلیون تومانی از زندان آزاد شد و متهم دیگر پرونده هنوز متواری است.

به دنبال این اتفاق تلخ، 20 شهریور به همت گروه های حامی محیط زیست و حیوانات طی بیانیه ای بعنوان ” روز ملی مبارزه با خشونت علیه حیوانات” نامگذاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید