این مواد غذایی ضد کالری اند

کدو از مواد غذایی ضد کالری

این مواد غذایی ضد کالری اند :
پایگاه خبری فکر سبز برگرفته از زیست بوم : همه غذاهایی که می‌خوریم صد در صد کالری دارند فقط مقدار کالری آن ها با یکدیگر متفاوت است. یکی کم کالری و دیگری پرکالری است. در ادامه غذاهای کم کالری را برایتان معرفی می‌کنیم.

کدو :
کدو جزو سبزیجات فوق‌العاده کم کالری است. هر ۱۰۰ گرم از این ماده غذایی فقط ۱۵ کیلوکالری دارد. در عوض کدو حاوی میزان قابل توجهی مواد معدنی و فیبر و همچنین ویتامین‌های مختلف است. بهتر است بدانید که کدو تمام خصوصیات یک ماده غذایی رژیمی‌را داراست. این سبزی پرخاصیت سرشار از آب (۹۵ درصد)، مواد معدنی و مواد مغذی مختلف است. پتاسیم موجود در آن برای هضم غذا و فسفر آن برای سلول‌ها، استخوان‌ها و دندان‌هایمان سودمند است.

کدو از مواد غذایی ضد کالری
کدو از مواد غذایی ضد کالری

کدو همچنین حاوی کلسیم و منیزیم نیز می‌باشد که برای سلامت استخوان‌ها فوق‌العاده است. نکته بسیار مهمی که در این میان باید همیشه به خاطر داشته باشیم، این است که بدن برای این که بتواند سالم باقی مانده و به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد، نیازمند میزان خاصی کالری است. مصرف بیش از اندازه میوه‌ها، سبزیجات و یا گیاهانی که دارای کالری کم هستند می‌توانند به شما کمک کنند تا وزن خود را کاهش دهید، اما باید تنها بخشی از رژیم غذایی روزانه شما را تشکیل دهند. بهره‌گیری از یک رژیم غذایی متعادل را هیچ گاه فراموش نکنید.

انواع قارچ‌ها :
قارچ‌ها مانند پر کاه سبک هستند و کالری چندانی به بدن نمی‌رسانند. در نتیجه می‌توانید بدون نگرانی از این مواد غذایی مفید استفاده کنید. باید بدانید که هر ۱۰۰ گرم قارچ به زحمت ۲۵ کالری وارد بدن می‌کند در حالی که همین ماده غذایی حاوی پروتئین است و یکی از مواد غذایی فوق‌العاده برای ایجاد احساس سیری و مقابله با اشتهای زیاد محسوب می‌شود.

قارچ از مواد غذایی ضد کالری
قارچ از مواد غذایی ضد کالری

علاوه بر این قارچ‌ها حاوی میزان زیادی آب و فیبرهای غذایی هستند.در نتیجه اگر دنبال راهی برای صاف شدن شکمتان می‌گردید، می‌توانید به این مواد غذایی اعتماد کنید. بهتر است قارچ‌ها از حرارت و پخته شدن طولانی مدت در روغن یا کره دور باشند. چون به این ترتیب چربی زیادی به خود می‌گیرند و چهارچوب رژیم لاغری سالم را به هم می‌زنند. اگر می‌خواهید کمترین میزان کالری را دریافت کنید بهتر است قارچ‌هایتان را بخارپز کنید.

ادویه‌ها :
فلفل، زردچوبه، کاری، آویشن، زیره و غیره. دنیای ادویه‌های دنیای رنگارنگ و البته پرخاصیتی است. کالری موجود در این ادویه‌ها در حد صفر است اما در عین حال باعث خوش طعم شدن غذا می‌شوند. از طرف دیگر ادویه‌ها کاری می‌کنند که نیاز به نمک برای خوش طعمی‌غذا و همچنین مواد چرب جذب شده نیز کاهش پیدا کند.

ادویه از مواد غذایی ضد کالری
ادویه از مواد غذایی ضد کالری

توصیه می‌شود که به غذاهای چرب حتما ادویه بزنید، چون باعث کاهش ۳۰ درصدی‌ تری گلیسیرید جذب شده می‌شوند. هر چه میزان چربی دریافتی شما کمتر شود، به این معنی است که میزان کالری‌های دریافتی نیز کمتر است.

خیار :
سرشار از آب و حاوی مواد معدنی مختلف به ویژه پتاسیم است. خیار جزو میوه‌های ضدعطش و کم کالری فوق‌العاده است. هر ۱۰۰ گرم از این میوه حدود ۱۰ کیلوکالری دارد که خیلی ناچیز است. خیار حاوی تمامی‌ویتامین‌های خانواده B، ویتامین C و کمی‌ویتامین پیش ساز A و همچنین ویتامین E می‌باشد.

خیار از مواد غذایی ضد کالری
خیار از مواد غذایی ضد کالری

فلفل تازه :
هر ۱۰۰ گرم فلفل تازه حاوی ۲۸ کالری است. هر چه میزان فلفلی که به غذایتان اضافه کنید بیشتر باشد، طعم غذایتان بهتر و میزان چربی دریافتی شما هم کمتر می‌شود. توجه داشته باشید که فلفل سرشار از ماده ای به نام «کاپسایسین» است که سلاح مجهزی در برابر کلسترول محسوب می‌شود.

فلفل از مواد غذایی ضد کالری
فلفل از مواد غذایی ضد کالری

دیدگاهتان را بنویسید