بازدید مسیولین رده اول نجف آباد از موزه مردم شناسی مهرپرور

اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی شهرستان نجف آباد - موزه مهرپرور

پایگاه خبری فکر سبز/ نوید حسنی : فرماندار ویژه، شهردار و رییس شورای اسلامی نجف آباد امروز از خانه تاریخی مهرپرور و مراحل پیشرفت مرمت آن بازدید کردند و امید است این رویکرد نو، گامی در مسیر حفظ میراث فرهنگی شهرستان باشد. خانه مهرپرور با کاربری اولین موزه مردم شناسی شهرستان با هزینه ای بالغ بر 370 میلیون تومان خریداری و با هزینه ای بالغ بر 200 میلیون تومان مرمت و بهسازی شد. در ضمن وسایل موجود در موزه مردم شناسی با پشتیبانی انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی شهرستان نجف آباد، به یاری میراث دوستان شهر آقایان حمید صادقی، نوید حسنی و حسین نجفی‏پور فراهم شد.

بازدید مسیولین نجف آباد از موزه مردم شناسی مهرپرور
بازدید مسیولین نجف آباد از موزه مردم شناسی مهرپرور

اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی شهرستان نجف آباد - موزه مهرپرور
اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی شهرستان نجف آباد – موزه مهرپرور

نجف آباد که در 25 کیلومتری غرب اصفهان واقع است، سهم ناچیزی از گردشگران ایرانی و خارجی را به خود اختصاص داده است. از جمله مشکلات این شهرستان نبود بودجه کافی برای خرید و مرمت اثرهای تاریخی شهرستان است، که برخی از آن ها هم چون عصارخانه اخلاقی به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین عصارخانه کشور، پنگ خانه ها از سازه های آبی و برج های دوقلوی صفا و سنگ نگاره ها در کمتر جایی تکرار شده است و ارزش بازدید توسط گردشگرانی را که تا اصفهان می آیند، دارد که امید است در برنامه توسعه برنامه ریزی ها به نحوی باشد که دست کم 20 تا 30 درصد گردشگران استان، نجف آباد را به مقصد گردشگری خود تبدیل کنند.
از دیگر اقدامات شهرداری و شورای اسلامی نجف آباد در دوره جدید با رویکردی نو و عزمی جهادی، ایجاد 80 المان (نماد) شهری است که قرار است 28 اسفند در سطح شهر رونمایی شود و چهره ای تازه به نوروز 94 ببخشد.

1 نظر در “بازدید مسیولین رده اول نجف آباد از موزه مردم شناسی مهرپرور”

دیدگاهتان را بنویسید