با ارتقا جنگل ابر به منطقه حفاظت شده، امکان احداث جاده در این جنگل وجود ندارد

تابش رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس

پایگاه خبری فکر سبز برگرفته از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران : رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه با قرار گرفتن جنگل ابر در زمره مناطق حفاظت شده، دیگر امکان احداث جاده در این جنگل وجود ندارد٬ تصریح کرد : از این پس ایجاد جاده در این جنگل تنها با دور زدن قانون ممکن است.

محمدرضا تابش در گفت وگو با خانه ملت٬ ضمن اعلام مخالفت فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با ایجاد جاده در مسیر جنگل ابر٬ گفت: در سفری که به استان گلستان برای بازدید میدانی این مسیر جنگلی صورت گرفت٬ مقامات استان٬ از جمله استاندار٬ نماینده ولی فقیه در استان٬ دیوان محاسبات٬ سازمان جنگل‌ها و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست نیز با این اقدام یا صد در صد مخالف بودند یا اینکه مشروط به ممانعت از آسیب به منابع طبیعی موافق این امر بودند.

احداث جاده در این جنگل تنها با دور زدن قانون ممکن است

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری جلسه شورای عالی محیط زیست که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد٬ افزود: در این جلسه جنگل ابر جزو مناطق حفاظت شده لحاظ شد که در پی آن یکسری الزامات حقوقی و قانونی در منطقه از این پس اعمال خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه با قرار گرفتن جنگلی ابر در زمره مناطق حفاظت شده دیگر امکان احداث جاده در این جنگل وجود ندارد٬ تصریح کرد: از این پس احداث جاده در این جنگل تنها با دور زدن قانون ممکن است.

وی افزود:‌ کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه‌ای برای تعیین تکلیف جاده جنگلی ابر برگزار خواهد کرد اما ما به عنوان فراکسیون که حکم بودیم نظر خود را اعلام کرده ایم.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: امید است با حضور نماینده منطقه در کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص ایجاد جاده در مسیر جنگلی ابر احساسی تصمیم‌گیری نشود.

دیدگاهتان را بنویسید