بهترین سن برای یادگیری زبان دوم برای کودکان

این دانشمندان به والدین با ملیت‌های مختلف توصیه کردند که فرزندان خود را پس از این سن در معرض گوش دادن به اشکال مختلف زبان‌های خود قرار دهید.

پژوهشگران فرانسوی دریافتند که ذهن کودکان از ٢٠ ماهگی برای یادگیری پایه‌های زبان دوم آمادگی لازم را پیدا می‌کنند. به اعتقاد دانشمندان دانشگاه پاریس دسکارته، کودکان در ٢٠ ماهگی شروع به توسعه فرایندهای شناختی مفید برای یادگیری زبان می‌کنند و به نظر می‌رسد که بیشترین آمادگی را برای آموختن یک زبان خارجی به دست می‌آورند، حتی اگر در این سن شناخت عمیقی از زبان مادری خود نداشته باشند.

در این تحقیقات، محققان برای گروهی از کودکان فرانسوی یادگیری مختصر زبان انگلیسی را تجویز کردند.

نتایج این تحقیقات نشان داد که کودکان بالای ٢٠ ماه توانستند به همان روشی که فرانسوی را حرف می‌زدند به انگلیسی نیز مسلط شوند. به گفته این محققان، ذهن کودکان در این سن به طور مطلوبی می‌تواند اشکال مختلف واژگانی زبان‌های مختلف را درک و یاد بگیرد.

بر اساس گزارش “دیلی اکسپرس”، این دانشمندان به والدین با ملیت‌های مختلف توصیه کردند که فرزندان خود را پس از ٢٠ ماهگی در معرض گوش دادن به اشکال مختلف زبان‌های خود قرار دهند. به این ترتیب ذهن کودک می‌تواند اطلاعات مختلف را دسته بندی کرده و هر دو زبان را تا سن ٥/٢ سالگی با یک کیفیت یاد بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید