***** جای مناسب برای آیینه !

آئینه‌ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی را بازی می‌كنند بلكه موارد كاربردی زیادی نیز دارند كه از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به خودآرایی اشاره نمود.

در عین حال باید اظهار داشت كه استفاده مناسب از آئینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی كه در آن محیط زندگی می‌كنند نیز نقش موثری را بازی می‌كند. حال اجازه دهید نگاهی به این موضوع داشته باشیم كه آئینه‌ها چگونه می‌توانند فضای داخلی خانه را بزرگتر جلوه دهند.

اصولاً یك اتاق كوچك، راهرو، و یا ورودی‌های تنگ و باریك با آویختن آئینه به دیوار خیلی بزرگ‌تر از آن چیزی كه هستند جلوه می‌كنند؛ اما كدام یك از دیوارها را باید برای نصب آئینه انتخاب كنیم؟

باید توجه داشت كه این كار صرفاً به منظور ایجاد تعادل و توازن انجام می‌پذیرد بنابراین آئینه می‌بایست در مكانی قرار بگیرد كه نور را منعكس كرده و فضا را عریض‌تر، و بزرگ‌تر جلوه دهد. برای راهروها و فضای‌های باریك ورودی استفاده از آئینه بر روی كل دیوار نه تنها مقرون به صرفه نیست، بلكه از نظر كارشناسی ایده خوبی هم به شمار نمی‌رود. به جای آن بهتر است یك سری آئینه را به صورت اتفاقی در هر دو طرف دیواره‌ها قرار دهید. تا جای مناسب آن را پیدا کنید.

استفاده از آئینه در محیط باریك محیط را بازتر و وسیع‌تر نشان می‌دهد. جای مناسب دیگر برای استفاده از آئینه‌ها، حمام‌های كوچك هستند. اگر بتوانیم نورپردازی را نیز به طور مناسب انجام دهیم، متوجه تغییرات چشمگیری در فضای داخلی مكان مورد نظر خواهیم شد. این كار تنها با صرف مقدار كمی هزینه به راحتی تغییرات اساسی در دكوراسیون داخلی منازل ایجاد می‌كند و همچنین دارای موارد كاربردی بیشماری نیز می‌باشد.

آئینه همچنین یك سطح صاف و شفاف بر روی دیوار ایجاد می‌كند كه مانند كاغذ دیواری و یا رنگ پس از مدتی پوسته نمی‌دهد.

زمانی كه از شمع در جلوی آئینه استفاده شود فضا آرام بخش‌تر و رمانتیك‌تر خواهد شد.

آئینه در هماهنگی با نورپردازی می‌تواند در كیفیت و میزان بازتاب نور بسیار موثر واقع شود. مسئله دیگری كه می‌بایست به آن توجه داشت قاب آئینه و وجود شمعدان در كنار آئینه است كه البته این مطلب هم تا حد زیادی سلیقه‌ای است اما با این وجود استفاده از رنگ‌های روشن همیشه فضای آرام بخش‌تر و رمانتیكی را ایجاد می‌كند.

آئینه‌ها حتی بدون داشتن قاب‌های گران‌قیمت باز هم زیبایی و جلوه خاص خود را دارند. با این وجود تراش‌های اریب در لبه آئینه می‌تواند زیبایی آن را چند برابر كند. آئینه‌ها بیانگر حس هنری افراد بوده و دارای انواع قاب‌های تزئینی هستند.

با ورود آئینه‌ها به فضای داخلی خانه‌ها متوجه تفاوت‌های شگرفی می‌شوید كه شما را متعجب خواهند كرد؛ قرار دادن آئینه در بالای شومینه نیز به عنوان یكی از تكنیك زیباسازی هر چه بیشتر منازل به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید