فاطمه اکرمی دختر شجاع ایرانی

بسیاری از افراد عادی از ارتفاع می ترسند اما فاطمه اکرمی به عنوان یک دختر ایرانی نه تنها از ارتفاع نمی ترسد بلکه تا امروز بیش از 24 مرتبه از هواپیما بیرون پریده است!

او جوانترین بانویی است که در رشته پارکور و اسکای دایوینگ به صورت حرفه ای فعالیت دارد. فاطمه تجربه سقوط آزاد از چهار هزار متری را دارد، از ژیمناستیک تا پارکور!

اکرمی در سنین کودکی ژیمناستیک را آغاز کرد اما از آنجایی که این رشته ورزشی سن خاصی دارد و اوج بهره برداری از آن در رقابت های مختلف در سنین نوجوانی است وی به پارکور را به عنوان رشته بعدی خود انتخاب کرد، رشته ای که محدودیت سنی ندارد و البته حاوی حرکات بسیار خطرناکی است. پارکور رشته خطرناکی است که حاوی حرکاتی شامل پریدن از موانع و درجا کله معلق زدن است. اکرمی هم اکنون یکی از حرفه ای ترین پارکوریست های ایران به شمار می رود.
فاطمه اکرمی تیر ماه سال 91 با دودلی زیاد برای شرکت در کلاس های سقوط آزاد در دبی حضور پیدا کرد و با موفقیت کلاس ها را پشت سر گذاشت. او نخستین پرش خود را مدتی بعد انجام داد. یک دقیقه طول کشید تا او با سرعت 250 کیلومتر در ساعت به ارتفاعی رسید که باید چترش را باز می کرد. نخستین تجربه او واقعا موفقیت آمیز بود.
دختر پرنده ایرانی
فاطمه اکرمی پس از آن بیش از 20 بار دیگر سقوط آزاد انجام داد تا کم کم صاحب لقب “دختر پرنده ایرانی” شود. دختر پرنده ایرانی که هم اکنون دانشجوست آرزوی دارد هنر خطرناک او بیشتر در سطح دنیا دیده شود. او دختری از جنس خطر است که برای تحقق رویاهایش از فاصله 4000 متری از هواپیما بیرون می پرد!

دیدگاهتان را بنویسید