دلایل گیاه‌خوار بودن انسان

چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که ثابت می‌کند انسان به طور حتم جزو گیاه‌خواران می‌باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تا بکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید.

آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هرگاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می‌بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمون‌های میوه خوار.

دلیل اول

در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می‌زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشت‌خوار هستند و هر کدام که آب را می‌مکند یا هورت می‌کشند؛ مانند گاو، فیل و انسان گیاه‌خوار می‌باشند.

دلیل دوم

انسان و بقیه گیاه‌خواران قادرند آرواره پائین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پائین به طرفین نیز تکان دهند در حالی که درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاه‌خواران داده شده عاجز می‌باشند.

دلیل سوم

آرواره جانوران گوشت‌خوار دارای دندان‌های شمشیری شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است این آرواره‌ها بسیار پر قدرت و خرد کننده می‌باشند، اما در گیاه‌خواران دندان‌ها صاف و مسطح هستند و دندان‌های کلبی همسطح بقیه دندان‌هاست، آرواره‌ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده‌اند. نوع دندان‌های انسان او را جزو لاینفک گروه گیاه‌خواران قرار می‌دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندان‌ها هم مشاهده می‌شود).

دلیل چهارم

در ساختمان بدن گوشت‌خواران به علت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده‌ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آن را دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتری‌های مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده بوجود می‌آورد. گیاه‌خواران منجمله انسان دارای روده‌های درازی می‌باشند، برای این که مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می‌دهند، و از اینجاست که تغایر غذای یک گوشت‌خوار با گیاه‌خوار مشهود می‌گردد. تبدیل و هضم غذای گیاه‌خواران به وسیله انفعالات تخمیری با همراهی دسته‌های مختلف میکروب‌های گیاهی انجام می‌گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکروب‌ها که برای گوشت‌خواران مناسب است برای گیاه‌خواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می‌کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر بر گیاه‌خواران می‌باشد.

دلیل پنجم

معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالی که معده خشن گوشت‌خواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می‌دهد. این اساسی‌ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدم‌هائی است که از گوشت برای خوراک استفاده می‌کنند.

دلیل ششم

ترشح غده‌های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاه‌خوار به بافت‌های گوشت بسیار کم اثر است و قادر نمی‌باشد، مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.

دلیل هفتم

گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاه‌خوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتی‌های کبدی است که بکرات نزد افراد گوشت‌خوار دیده می‌شود.

دلیل هشتم

انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشت‌خوار از جسد حیوانات به طور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه‌اش را شکار می‌کند، فقط گوشت‌های ران و سر و سینه آن را نمی‌خورد بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می‌بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می‌کند.

دلیل نهم

چاک دهان گوشت‌خواران بسیار عریض است به طوری که می‌توانند هنگام بلعیدن آن را بحد زیادی باز نمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه خوار بودن اوست.

دلیل دهم

چربی‌های موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می‌گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه‌های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشت‌خوار ذخیره می‌شود، همین چربی‌هاست که در جدار داخلی رگ‌ها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می‌سازد. سکته‌های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربی‌های گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچ وقت دیده نشده که عارضه‌ای ایجاد کند.

دلیل یازدهم

حیوانات گوشت‌خوار می‌توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می‌چیند یا از درختان بالا می‌رود و برای خوراکش میوه می‌کند.

دلیل دوازدهم

چشم گوشت‌خواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاه‌خوار که نامتغییر می‌باشد قادر است در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.

دلیل سیزدهم

پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده انسان را به یک کار طاقت فرسا وا می دارد در حالی که پروتئین‌های نوع گیاهی راحت‌تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاه‌خوار آنها را آسان تر قبول می‌کند.

دلیل چهاردهم

حیوانات گوشت‌خوار می‌توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.

دلیل پانزدهم

تمام گوشت‌خواران قادرند برای بچنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعت‌ها (بی‌حرکت) پنهان کنند و به طور غریزی حیله‌های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می‌دانند، انسان نه می‌تواند چند دقیقه جائی بند شود و نه قادر است در جائی که هموار نیست راه برود.

دلیل شانزدهم

طبع انسان چون میوه خوار است، همان گونه که گوشت‌خواران از دیدن اجساد خون آلود اشتهایشان تحریک می‌شود، او نیز از دیدن، بوئیدن و چشیدن میوه‌ها و سبزیجات لذت می‌برد و خوشش می‌آید و در مقابل از دیدن اجساد خون آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می‌خورد و غمگین و ناراحت می‌شود. (در ضمن گیاه‌خواران و از جمله انسان بسیار علاقمند هستند که میوه‌ها را به صورت خام بخورند، این در حالی است که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع آور و غیر قابل قبول می‌باشد).

دلیل هفدهم

میوه‌جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفا بخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروری است. برعکس میوه‌ها و سبزیجات، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس‌ها و میکروب‌های خطرناک است، بخصوص انواع و اقسام کرم‌ها معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده در جدار روده می‌چسبند و شخص گوشت‌خوار را مبتلا به کم خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پر خوابی و بی‌حوصلگی می‌کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرم‌ها را از بین می‌برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست زیرا که خیلی از آنها می‌توانند درجه حرارت‌های بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آنهائی که از بین می‌روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می‌گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی‌روند در بدن به سرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشت‌خوار تنگ می‌گردانند. اگر شما نیز گوشت‌خوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرم‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.

دلیل هجدهم

بزاق انسان و دیگر گیاه‌خواران جهت آماده کردن مواد نشاسته‌ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشت‌خواران فاقد این ماده می‌باشد.

دلیل نوزدهم

قسمت‌های مختلف گوشت به طور وحشتناکی از اسید ئوریک (اوره) برخوردار است مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای ٣٠ گرین و یک کیلو جگر بیش از ٤٠ گرین اسید ئوریک دارد، در وضعی که تمام اسید ئوریکی که بدن خود می‌سازد و دفع می‌کند در روز از طریق کلیه‌ها فقط ٦ گرین می‌باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه‌ها بوجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسیدئوریک در بدن باشد مبتلا می‌سازد. این بیماری‌ها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می‌دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد.

دلیل بیستم

چرندگان و پرندگان گیاه‌خوار همدیگر را می‌شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می‌توانند زندگی کنند، مرغ و خروس‌ها لابلای دست و پای گاو گوسفند بدون آن که ترسی به خود راه بدهند می‌لولند و دنبال دانه می‌گردند، اما همینکه گرگ یا روباهی نزدیک شود به طور غریزی از آنجا می‌گریزند این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند.

دلیل بیست و یکم

دست‌های انسان که به گروه گیاه‌خواران تعلق دارد برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه خوار بودن اوست، والا می‌بایست از پنجه‌هائی برنده و تیز بر خوردار باشد.

دلیل بیست و دوم

کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می‌گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس‌های سریع. کلیه گیاه‌خواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشت‌خواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع این کار را انجام می‌دهند مثل سگ و گرگ. عرق کردن در گیاه‌خواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاه‌خوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می‌رود، عرق تن او بد بود و متعفن خواهد گردید.

دلیل بیست و سوم

گوشت‌خواران تقریباً ده برابر گیاه‌خواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می‌کنند که بیشتر در هضم قسمت‌های استخوانی گوشت بکار گرفته می‌شود. و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی‌شود او را یک گوشت‌خوار به حساب آورد.

دلیل بیست و چهارم

انسان می‌تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می‌شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی‌تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می‌باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالی است که گوشت‌خواران می‌توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید