ده‌ها اصله درخت قديمي در نجف آباد از خطر نابودي نجات پيدا كردند

به گزارش خبرنگار ايمنا در نجف آباد، بر طبق نقشه هاي ارائه شده از سوي شهرداري نجف آباد اين مسير از تقاطع خيابان قدس تا ۱۷ شهريور قرار است به زودي تعريض شود و درختاني كه در حال حاضر كناره جوي آب را پوشش داده اند با انجام اين عمليات به صورت كامل از اين نقطه حذف خواهند شد كه اين امر با اعتراض شديد دوستداران محيط زيست مواجه گشته است.

نويد حسني يكي از اعضاي جمعيت دوستداران محيط زيست نجف آباد در اين خصوص با اشاره به اتفاقات مشابه در سطح شهرستان اظهار داشت: پس از ممانعت از قطع درختان اين مسير كه با حضور نيروهاي انتظامي نيز همراه شد، در روزهاي بعد جلساتي با سليمان پور معاون خدمات شهري شهرداري نجف آباد برگزار شد و بر طبق توافقات صورت گرفته درختان اين مسير با استفاده از تجهيزات موجود در شهرستان به نقطه اي ديگر منتقل خواهند شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود امكانات تخصصي انتقال درخت در شهرستان را ضعيف خواند و ادامه داد: به نظر مي رسد امكان زنده ماندن اين درختان قديمي در صورت جابه جايي به نقطه‌اي ديگر بسيار ضعيف باشد اما با توجه به پافشاري مسوولان شهرداري در اجراي نقشه ارائه شده چاره اي جز انجام چنين ريسكي براي ما باقي نمانده است.

گفتنی است؛ در اين زمينه طرح‌هايي نيز به منظور حفظ درختان قديمي واقع در اين مسير به مسوولان شهرداري شهرستان ارائه شده اما اجراي آنها به دلايل مختلف از سوي مسوولان رد شده است.

همچنین پيش از اين نيز در خيابان نوبهار و بلوار وليعصر اين شهرستان نيز اجراي عمليات تعريض خيابان با نابودي ده‌ها اصله درخت قديمي با سن 70 تا 100 سال همراه بوده است.

1 نظر در “ده‌ها اصله درخت قديمي در نجف آباد از خطر نابودي نجات پيدا كردند”

دیدگاهتان را بنویسید