روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم

21 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر

پایگاه خبری فکر سبز برگرفته از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew) : روز جهانی پرندگان مهاجر، مناسبتی است که از سال ۲۰۰۶ توسط دو نهاد بین المللی فعال در زمینه حیات وحش یعنی کنوانسیون حفاظت از گونه های مهاجر وحشی (CMS) و تفاهم نامه همکاری حفاظت از پرندگان مهاجر آبی آفریقا و اوراسیا (AEWA) برگزار می شود.

نام گذاری و برگزاری مراسم گوناگون در این روز به منظور جلب توجه همگان به موضوع حفاظت از پرندگان مهاجر و زیستگاه هایشان ترتیب داده شده است.

برنامه های مرتبط با این مناسبت هر ساله در روز دهم در ماه می میلادی مطابق با ۲۱ اردیبهشت ماه به طور هماهنگ در جهان به اجرا درمی آید.

شعار امسال روز جهانی پرندگان مهاجر این چنین انتخاب شده است :

«با کشتار، صید و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم»

21 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر
21 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر

مهاجرت پرندگان یک معجزه طبیعی است. الگوهای مهاجرت متفاوتی برای پرندگان در سطح جهان وجود دارد اما عمدتا با شروع فصل سرما در نیمکره شمالی زمین، پرندگان زیستگاه های در حال یخ زدن خود را به قصد یافتن غذا ترک کرده و به عرض های جنوبی کره زمین و سرزمین هایی با اقلیم معتدل تر مهاجرت می کنند.با این حال برخی پرندگان نیز بر ای دستیابی به آب و هوای بهتر و غذای مناسب از جنوب آفریقا به عرض های شمالی تر مهاجرت می کنند.

مهاجرت پرندگان و اینکه آنها چگونه نقاط ثابتی در جهان و مسیر دستیابی به آن مناطق را با دقت شناسایی و تکرار می کنند.

استفاده از خورشید، ستارگان و میدان مغناطیسی زمین از جمله فرضیه هایی است که در مورد مسیر یابی پرندگان مهاجر در طول شب و روز مطرح می شود.

مهاجرت یک سفر طولانی و خطرناک برای پرندگان است که طیف وسیعی از خطرات انسانی و طبیعی آنها را در طول مهاجرت تهدید می کند.

پرندگان مهاجر در طول سفر خود از کشورهای گوناگونی با شرایط سیاسی، اجتماعی و قوانین محیط زیستی مختلف عبور می کنند. بنابراین نیاز است تا هماهنگی بین المللی بیشتری مابین دولت ها، سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و کلیه ذینفعان در زمینه حفاظت هرچه بیشتر از پرندگان مهاجر ایجاد شود.

بدین منظور مراسم روز جهانی پرندگان مهاجر با هدف آگاه سازی مردم و جلب توجه و حمایت دولت ها و ملت ها در حفاظت از پرندگان مهاجر همه ساله در نقاط مختلف جهان برگزار می شود.

21 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر
21 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر

کشور ما ایران در مرکز بسیاری از مسیرهای مهاجرت پرندگان در سراسر جهان واقع شده است و در حقیقت مرکزی در شاه راه اصلی مهاجرت هرساله پرندگان از شمال چین، قزاقستان، ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان در آسیا، شرق تا غرب سیبری، شمال اروپا تا کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال غرب اروپا به سمت جنوب تا آفریقا به شمار می رود که این امر ضرورت اجرای هر چه بهتر برنامه های حفاظتی در مورد پرندگان مهاجر در ایران را به همراه دارد.

همه ساله تعداد زیادی از پرندگان مهاجر در شمال و جنوب کشور به خصوص تالاب های استان های مازندران و خوزستان بصورت غیر قانونی صید و یا شکار می شوند که با توجه به حجم بالای تخلفات و وضعیت اجتماعی این نواحی نیازمند عزم ملی و دولتی برای جلوگیری از این اقدام است.

با توجه به شعار امسال روز جهانی پرندگان مهاجر، امیدواریم دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان به حفاظت از پرندگان مهاجر توجه بیشتری داشته و با تمام توان با کشتار، صید و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم.

روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی …
www.iew.ir/1395/02/20/47315
۸ ساعت پیش – شعار امسال روز جهانی پرندگان مهاجر این چنین انتخاب شده است: «با کشتار، صید و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم». مهاجرت پرندگان یک …
تصاویر برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیمگزارش تصاویر
نتیجه تصویری برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم7 ساعت قبل
نتیجه تصویری برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم7 ساعت قبل
نتیجه تصویری برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم
نتیجه تصویری برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم
تصاویر بیشتر برای روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم
روز جهانی پرندگان مهاجر – صفحه اصلي
animal-informatics.com/_…/20/International_Migratory_Bird_Day.html
۳ روز پیش – روز جهانی پرندگان مهاجر، روز کمپین افزایش آگاهی مردم در جهت برجسته … این روز را با تم «توقف کشتار غیرقانونی، ‌گرفتن و تجارت پرندگان مهاجر» معرفی کرد. … کنیم و در برابر شکار غیرقانونی و گرفتن و تجارت آنها خودداری کنیم.
[PDF]Untitled – World Migratory Bird Day
www.worldmigratorybirdday.org/sites/…/wmbd2016_poster-farsi.pdf
با کشتار ، صید و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم. آه از آنروز كه از بام جهان نغمه مرغی نرسد. ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵. ۱۰ می ۲۰۱۶. روز جهانی پرندگان مهاجر.
ایران و ژاپن همكاری خوبی برای احیای پارك ملی دریاچه ارومیه …
mohitbanedamavand.ir/ایران-و-ژاپن-همكاری-خوبی-برای-احیای-پار
۷ ساعت پیش – وی یادآور شد: ایران همکاری خوبی با کشور ژاپن برای احیای پارک ملی دریاچه ارومیه … مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم …
چهارفصل دريچه اي از كتاب به سوي حفظ محيط زيست – پایگاه …
mohitbanedamavand.ir/چهارفصل-دريچه-اي-از-كتاب-به-سوي-حفظ-محيط
۶ ساعت پیش – پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی … مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم …
طولانی ترین حشره دنیا کشف شد+عکس – پایگاه خبری محیط …
mohitbanedamavand.ir/طولانی-ترین-حشره-دنیا-کشف-شدعکس
۶ ساعت پیش – دانشمندان موفق به کشف حشره ای شده اند که با بیش از نیم متر طول عنوان «طولانی … مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم …
مراسم بزرگداشت “مردی که هرگز نمی میرد”/ اینانلو دو هفته قبل …
mohitbanedamavand.ir/مراسم-بزرگداشت-مردی-که-هرگز-نمی-میرد-ا
۶ ساعت پیش – رجبی معمار همچنین با تمجید از اینانلو ادامه داد: جای تاسف است که قدر این کشور و را … گفتنی است در این مراسم خبر داده شد که تمبرهای محمدعلی اینانلو با شعار “ایران، جهانی در یک … روز جهانی پرندگان مهاجر / با کشتار و تجارت غیر قانونی پرندگان مهاجر مبارزه کنیم … اجرای مراسم ولادت امام رضا (ع) و روز محیط بان در دماوند.
شکار، صید و تجارت غیرقانونی پرندگان را پایان دهیم! | …
www.myfreeweb.ir › Home › سلامتی
۳ ساعت پیش – روز جهانی پرندگان مهاجر در سال جاری با شعار “… … های غیرقانونی اعم از شکار، صید و زنده گیری، و تجارت غیرقانونی اتفاق می افتد. … در همین راستا لازم است تلاش کنیم تا قوانین و مقررات موجود به درستی … درخواست‌های جدید · لزوم توجه به طرح مبارزه با فقر در برنامه ششم … ۲۰هزار پروانه شکار برای کشتار یک…
Migratory Bird Day (@WMBD) | Twitter
https://twitter.com/wmbd?lang=fa
ترجمه این صفحه
روز جهانی پرندگان مهاجر- با کشتار، صید و تجارت غیر قانونی مبارزه کنیم ۲۱ اردیبهشتhttp://worldmigratorybirdday.org @SharghDaily @Hamshahri_Daily.
شکار صید تجارت غیرقانونی پرندگان را پایان دهیم
funbid.ir/search/?q=شکار+صید+تجارت+غیرقانونی+پرندگان+را…
روز جهانی پرندگان مهاجر، مناسبتی است که از سال 2006 توسط دو نهاد بین‌المللی فعال … منتشر شده، سال گذشته رکورد کشتار غيرقانوني این پستانداران 1388 راس بوده که …. با تشدید نگرانی‌ها از افزایش شکار غيرقانوني فیل‌ها و قاچاق عاج‌فیل‌ در آفریقا، … جمهوری باراک اوباما تا ژانویه 2017 میلادی، گفت: نه، من فکر نمی کنم این طور شود.
روز جهانی پرندگان مهاجر 2016 در 21 اردیبهشت برگزار می شود/ …
tnews.ir/news/fb1f61926246.html
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – روز جهانی پرندگان مهاجر 2016، سه شنبه دهم ماه می مصادف با 21 اردیبهشت ماه 1395 با موضوع “کشتار، گرفتن و تجارت غیرقانونی پرندگان مهاجر” و با …
شکار صید تجارت غیرقانونی پرندگان را پایان دهیم – خبر روز
www.khabareruz.ir/search/?q=شکار…تجارت+غیرقانونی+پرندگان…
سلامت نیوز: شکار پرندگان مهاجر تا اعلام سیاست‌های مربوط به شکار و صيد در سال جاری و … گفت: روز جهانی پرندگان مهاجر در سال جاری با شعار “چه وقت سکوت آسمان را فرا می گیرد؟ …. به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، افزایش کشتار این حیوانات برای تجارت غيرقانوني شاخ آنها، ….. آموزش مسواک زدن به کودکان را چگونه و از کی آغاز کنیم.
دامگاه های فریدونکنار. تهدیدها و نگرانی ها – تالار گفتگو پرنده …
www.birdforum.ir/index.php?topic=105.45
۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. – هر ‌سال هزاران هزار پرنده مهاجر با رسیدن به تالاب فریدونکنار قدم به جایی می‌گذارند … شهریورماه روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات آورده شده بود؛ تصاویری که اشک حاضران را درآورد. …. بعضی از این پرندگان در فهرست جهانی گونه های در معرض خطر انقراض … یکی از این روش های غیرقانونی و غیراخلاقی، نصب تورهای هوایی و یا …
[PDF]خانه پرندگان مهاجر استان گورستان شد
www.isfahanziba.ir/sites/default/files/newspaper/1395/02/13/pdf/8.pdf
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – می تواند مفید باشــد، لذا باید توجه کنیم که نجس. تلقــی شــدن … مطالب بی ربط می دانند، مبارزه کرد. …. اوضاع اسفناک تاالب گاوخونی در روز جهانی پرندگان مهاجر. توقف کشتارغیرقانونی، اسارت و تجارت پرندگان. ابراهیمی با بیان اینکه شعار امســال کشتار غیرقانونی،. اســارت و تجــارت پرنــدگان را متوقــف کــرده اســت،.
شام آخر مهاجران در فریدونکنار – حیوانات – محیط زیست – سلامت …
www.salamatnews.com › محیط زیست › حیوانات
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار»، «فریدونکنار، بزرگترین … غیر قانونی تعدادی انگشت شمار از متخلفان شکار و صید پرندگان قرار … و سازمان محیط زیست هنوز نتوانسته با این مافیای بزرگ کشتار پرندگان برخورد کند. … مرکز تجارت گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض پرندگان مهاجر است نیز آغاز …. روز هفته ماه.
خطرشیوع انفلونزا با شکار پرندگان مهاجر/ فروش 160 غاز به …
www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – وی گفت: دام هوایی و قرق شکنی نمود علنی غیر قانونی شکار پرندگان است … بی رویه و وحشیانه را در روش شکار قرق شکنی و دام هوایی اطلاع رسانی کنیم. … دارند و امروز کشتار بی رحمانه با روش صید بی رویه پرندگان مهمان و مهاجر را … وی افزود: تمام پرندگان ارزش تجاری ندارند و فقط چند گونه مهم و نادر باید … روز; هفته; ماه; سال.
خانه پرندگان مهاجر استان گورستان شد -روزنامه اصفهان زیبا – …
www.akairan.com/havades-akhbar/…/news2016521049431069.html
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – نگاهی به پرندگان مهاجر در کشورمان به مناسبت روز بین المللی پرندگان … با بیان اینکه شعار امسال کشتار غیرقانونی، اسارت و تجارت پرندگان را متوقف کرده است،خاطر نشان کرد: شعار امسال روز جهانی پرندگان مهاجر اشاره ای عمومی به یکی از بزرگ ….. ولایتی: از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با تروریست ها استفاده می کنیم.
دیده بان حقوق حیوانات – دوستداران حیوانات و محیط زیست
animal.persianblog.ir/tag/دیده_بان_حقوق_حیوانات
آشنا ساختن مردمان و مسئولین به زشتی و کراهت حیوان آزاری و کشتار حیوانات … اعلام موجودیت «کمپین پرواز» همزمان با آغاز نسل کشی پرندگان مهاجر فریدو نویسنده: … دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»، نخستین همایش …. جهت مقابله با این تجارت غیر قانونی و مضر به حال جانداران هرگونه فروش انبوه سمندر …
آتش‌نوشت – حیات‌وحش
samkhf.blogfa.com/tag/حیات‌وحش
نقشه راه کشتار پلنگ‌های وطنی … هم آمدند و جزوه‌ای منتشر کردند که چه کنیم، چه نکنیم تا گربه‌های ساکن ایرانِ اسلامی حفاظت شوند. … رای نخستین بار در سال ۲۰۰۶ روز جهانی پرندگان مهاجر بر پایه یک توافق‌نامه بین‌المللی شکل گرفت. … وضعیت تجارت غیرقانونی گونه‌های در معرض تهدید همفکری کرده و راهکاری برای مبارزه با آن پیدا کنند.
برچسب ها – در خطر انقراض – سایت خبری تحلیلی تابناك …
www.tabnak.ir/fa/mobile/tag/2/در%20خطر%20انقراض
کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر در هورالعظیم … تجدید قوا در مسیر مهاجرت پرندگان به سمت جنوب آفریقا. … تجارت غیرقانونی “کوکائین دریایی” و خطر انقراض 2 گونه … گونه در خطر انقراض آغاز کنم . … گزارش تابناک روز گذشته در حاشیه روز جهانی یوزپلنگ خبری. … راهکاری حداقلی برای مقابله با نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار؛.
روزنامه ایران
iran-newspaper.com/Newspaper/BlockPrint/112933
۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – با اینکه هوا هنوز روشن نشده و مه شدیدی همه جا را فرا گرفته، اما همهمه و سر و صدای … با پذیرایی شایسته از آنان، عدم صید و خرید آنها به بقای نسل شان کمک کنیم.» موضوع کشتار و شکار و صید دهها هزار پرنده مهاجر در استان مازندران که موجی از … ابداع شده که تمامی این روش‌ها از نظر سازمان حفاظت محیط زیست غیر قانونی است.
نیمی از پرندگان مهاجر به خانه باز نمی‌گردند | خبرگزاری ایلنا
www.ilna.ir/بخش…/326272-نیمی-از-پرندگان-مهاجر-به-خانه-باز-نمی-گرد…
۹ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ماجرای صید پرندگان مهاجر در فریدونکنار ماجرایی قدیمی است که هرساله سبب … محلی هنوز کسی نتوانسته راه‌حلی را برای جلوگیری این کشتار بی‌رحمانه پرندگان پیدا کند. … به گزارش خبرنگار ایلنا، با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان، هرساله … برای صیادان غیر مجاز‌ هم حدود ۱۰ الی ۱۵ روز است که مستندسازی‌هایی را آغاز …
خبرگزاری مستقل محیط زیست – رقص مرگ پرندگان در …
iren.ir/detail/News/677/162
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ایرن -تخمین زده می شود سالانه حدود چهار میلیون پرنده مهاجر وارد تالاب میانکاله … خبرگزاری محیط زیست ایران:امسال هم با آغاز فصل مهاجرت پرندگان به فریدونکنار شاهد کشتار … و بی قراری پرندگان از جمله غازها در بدو ورود به میانکاله در دو روز حدود 3 … برخورد با متخلفان شکار و صید غیر مجاز پرنده به ویژه پرندگان مهاجر در …
ایسنا – پرندگان
isna.ir/fa/tag/fcf80977b971cd8e703c8f612c29f4a6/پرندگان
برخورد با عوامل فروش و عرضه غیرقانونی پرندگان در خوزستان … تغییر الگوی پرواز پرندگان مهاجر و تخریب اکوسیستم‌های جهانی …. که به فصل زمستان نزدیک می‌شویم لازم است نکاتی را در راستای کمک به پرندگان رعایت کنیم. … کشتار بی‌رحمانه پرندگان در فصلی که آنها به فریدون‌کنار مهاجرت می‌کنند، مدتی است که صدای بسیاری از …
محیط زیست | نشريه ارمغان ملي | صفحهٔ 4 – WordPress.com
https://armaghanmille.wordpress.com/category/محیط-زیست/page/4/
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. – برگزاری روز جهانی پرندگان مهاجر همچنین با هدف تشویق جامعه بین …. او می‌گوید: «در سیستم دوره‌ای آب برای همه به اندازه کافی آب هست، فقط باید بتوانیم با آن درست رفتار کنیم. ….. در هند افزایش اخیر در کشتار ببرها با افزایش شکار غیر مجاز و قاچاق …. تجارت غیر قانونی حیوانات زنده و یا اعضای بدن آنها با ندیده گرفتن …
اخبار محیط زیست/مجوز شکاری در سال 93 صادر نخواهد شد/ …
www.doe.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object…
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با روز جهانی حیات وحش سوم ماه مارس (12 اسفند) مصادف … توسعه بی ضابطه کشاورزی، تجارت غیرقانونی حیوانات را از دیگر تهدیدات حوزه حیات …. مانند شکار و صید و یا قاچاق گونه های داخلی و ورود گونه های غیر مهاجر مقابله شود. …. و یا دست زدن به پوست تخم پرنده مهاجر هامینگبرد بین 15تا 200هزار دلار جریمه دارد …
بزرگ‌ترین هماوایی قوهای فریادکش درسرخرود – ایران
www.ion.ir/News/57568.html
۲ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – موضوع کشتار و شکار و صید دهها هزار پرنده مهاجر در استان مازندران که موجی از … که روز ملی حمایت از حیوانات نامگذاری شده، اپراتور همراه اول با ارسال این پیامک به … که اداره کل محیط زیست استان مازندران عزم جدی را برای مبارزه با متخلفان شکار و … شده که تمامی این روش‌ها از نظر سازمان حفاظت محیط زیست غیر قانونی است.
منابع طبیعی و محیط زیست
tabiatk.blogfa.com/
به مناسبت روز جهانی تالاب ها گروه های محیط زیستی استان کرمانشاه با هدف جلب توجه مردم … رفتگران طبیعت کرمانشاه، پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه، جمعیت زنان مبارزه با …. نمود علنی غیر قانونی شکار پرندگان است و می توان به راحتی با آن برخورد کرد. … و کشتار پرندگان مهمان و مهاجر در شمال نه تنها درآمدی برای مردم منطقه ندارد بلکه با …
گزارش تصویری بسیار تکان دهنده از بازار پرندگان فریدون …
www.centralclubs.com/topic-t111063.html
۶ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – بعد از گذشت بیش از ۲ ماه از آغاز فصل مهاجرت پرندگان به منطقه سرخرود … و البته نه فقط پرندگان حفاظت شده و حمایت شده، جهانی‌ بلکه هیچ پرنده ….. با حل معضل کشتار وسیع پرندگان مهاجر و همچنین بازار غیر قانونی … بیش از نیمی از پرندگانی که در بازار غیرقانونی پرندگان فریدونکنار در هر شبانه روز عرضه می‌شوند، از …
جنایت حیات وحش در مازندران(+ تصاویر) / مازندمجلس – پایگاه …
mazandmajles.ir/post/read/…/جنایت-حیات-وحش-در-مازندران(–تصاویر).ht…
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران , هر روز صبح … بعد از گذشت یک ماه از آغاز فصل مهاجرت پرندگان به منطقه سرخرود و فریدونکنار، صید و کشتار … بدین ترتیب پرنده ساعات قبل از سلاخى را با درد غیر قابل وصف حاصل از … طبیعى به انحاى مختلف شامل تله گذارى و طعمه مسموم مبارزه می کنند.
سازمان حفاظت محیط زیست – وبلاگ معصومه ابتکار
ebtekarm.persianblog.ir/tag/سازمان_حفاظت_محیط_زیست
تغییر روند شکار و صید در فریدونکنار از بی قانونی و غیرقانونی به سمت …. تولید محصولات سازگار با محیط زیست، مصرف کالاهای سبز و حضور موثر در تجارت های بین …… دیروز به دیدار هامون تب دار رفتیم؛ در روز جهانی تالاب ها و به نیابت از همه تالاب های …… موضوع شکار پرندگان مهاجر در فریدونکنار موضوعی است که با توجه به نزدیک …
مجوز شکار، سال آینده صادر نمی شود – جام جم آنلاین
jamejamonline.ir/online/…/مجوز-شکار،-سال-آینده-صادر-نمی-شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – معاون سازمان حفاظت محیط زیست یکی از برنامه های سازمان برای مقابله با تهدیدات … حفاظت سازمان و در ارتباط با موضوعاتی همچون ورود و خروج غیرقانونی گونه ها از … این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تجربه جهانی نشان داده که در امر حفاظت از محیط …. دوست دارم پروانه شکار داشته باشم پرنده مهاجر را شکار کنم ولی افسوس نه میشه …
مبارزه با قاچاق حیات‌وحش نیازمند همکاری بین‌المللی است – ایران‌بوم
www.iranboom.ir › یادگارهای فرهنگی و طبیعی › زیست بوم
شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم مبارزه با قاچاق … اسکناس و قاچاق انسان به چهارمین فعالیت بین‌المللی غیرقانونی در جهان تبدیل کرده است. … جریمه کشتار حیوانات است – کشتار 4 خرس و 2 پلنگ، تنها در 70 روز گذشته … نسل کشی حیات وحش در بازار پرندگان – مهاجرت بی بازگشت پرندگان غرب آسیا …
منابع طبیعی و محیط زیست | سه قرون
tabiatk.3gheroon.ir/
بعد از بحران خشکسالی در دریاچه ارومیه پرندگان بومی و مهاجر استان از هر منطقه آبی … فعال محیط زیست خوزستان ؛ با اشاره به ماهیگیری‌ در خوزستان به روشی غیر قانونی و …. از کار بی رویه و وحشیانه را در روش شکار قرق شکنی و دام هوایی اطلاع رسانی کنیم. …. به مناسبت روز جهانی تالاب ها گروه های محیط زیستی استان کرمانشاه با هدف جلب …
سازمان ملل متحد | نمایی از آمریکا – Blog
blogs.usembassy.gov/persian/tag/سازمان-ملل-متحد/
۱۳ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – تمرکز سازمان ملل متحد به عنوان یک نهاد جهانی در ارتباط با روز جهانی داوطلب … هزاره، و مجموعه ای دیگر از طرح ها با چارچوب زمانی محدود در راستای مبارزه با فقر، …. هپاتیت B، C و D معمولا از راه هایی غیر از دهان و دستگاه گوارشی، یعنی از راه های …. روز جهانی پرندگان مهاجر در سال 2006 میلادی- در طول کمپین آگاهی رسانی سالانه ای …
خبرگزاری تسنیم – مروری بر مهم‌ترین رخدادهای محیط زیست …
www.tasnimnews.com/…/مروری-بر-مهم-ترین-رخدادهای-محیط-زیست-ایران…
خبرگزاری تسنیم: سال گذشته از بابت کشتار و تلفات حیات وحش به ویژه … هر سال 5 JUNE برابر با 15 خرداد در سراسر جهان با عنوان روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می‌شود. … فاجعه مرگ هزاران جوجه پرندگان مهاجر بر اثر تشنگی و گرسنگی در هامون … و به جرم حمل و نگهداری از سلاح غیر مجاز به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.
11 ژوئیه ; روز جهانی جمعیت – بیتوته
www.beytoote.com/art/decorum/world-population-day.html
آشنایی با روز جهانی جمعیت،تنظیم خانواده و کنترل جمعیت,روز تنظیم خانواده,جمعیت … روز جهانی روشنگری درباره خطرات مین, روز جهانی مبارزه با مین های زمینی,مین …. کشتار 1994 میلادی در رواندا و قتل عام اقوام «توتسی» و «هوتو» تنها نمونه‌هایی از کشت‌ و …. مهم ترین بنادر تجاری, تاریخ و تمدن … پرنده, پرندگان مهاجر, روز جهانی پرندگان مهاجر …
روزنامه ايران94/11/1: بزرگ ترين هماوايي قوهاي فريادكش …
www.magiran.com/npview.asp?ID=3302217
۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – موضوع کشتار و شکار و صيد دهها هزار پرنده مهاجر در استان مازندران که موجي از … که روز ملي حمايت از حيوانات نامگذاري شده، اپراتور همراه اول با ارسال اين پيامک به … غاز را براي خورش استفاده مي کنيم اما اخيراً فيلم مستندي از تلويزيون پخش شد که … شده که تمامي اين روش ها از نظر سازمان حفاظت محيط زيست غير قانوني است.
لااقل جلوی واردات تجهیزات صیادی و یا فروش گوشت شکار را …
arw.ir/?p=63319
۱۵ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – راهکاری حداقلی برای مقابله با نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار … کاهش آمار کشتار پرندگان مهاجر در این منطقه مواجه نبودیم، بلکه طی چند روز … این رسم غیر منصفانه که به نسل کشی پرندگان مهاجر مشهور شده و نسل برخی … در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» تاکید کرد: تجارت پرندگان تهدید حیات وحش فریدونکنار.
مهندسي بهداشت محيط – آنفلوانزاي پرندگان
eng2009.blogfa.com/post/12
سابقه تماس در طی 10 روز قبل از شروع علائـم با یک مورد تأ یید شدۀ آنفلوانزای A/H 5 … رسمي خودشان به سازمان بهداشت جهاني دام به ويروس آنفلونزاي حاد پرندگان آلوده شده … پرندگان مهاجر آبزي، جابجايي و حمل و نقل طيور، تجارت و داد و ستد پرندگان در … جابجايي قانوني و غير قانوني پرندگان از مرز به داخل كشور …. ب- واحد مبارزه با بیماریها.
جلوگیری محیط زیست از شکار پرندگان در فریدونکنار – خبر …
iruni.ir/search/?q=جلوگیری+محیط+زیست+از+شکار+پرندگان+در…
خطرشیوع انفلونزا با شکار پرندگان مهاجر/ فروش 160 غاز به ارزش 10 میلیون تومان … عمق فاجعه صید و شکار بی رویه با روش های قرق و دام هوایی در استان مازندران به حدی … شکار نسبت به شکار پرندگان اقدام می کنند که خلاف قانون است و پیگرد قانونی قرار دارد. … مدیرکل محيط زيست مازندران روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : در …
نجات صد مهاجر غیرقانونی در سواحل لیبی – خبرگزاری برنا
www.bornanews.ir/…/352191-نجات-صد-مهاجر-غیرقانونی-در-سواحل-لیب…
۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. – گارد ساحلی لیبی بیش از صد مهاجر غیرقانونی را در آبهای این کشور نجات داد. … 6.5 هکتار از باغ پرندگان تهران به زیر تور می رود …. کردیم سال 2017 را سال مشارکت های فرهنگی ایران و کره جنوبی نامگذاری کنیم. … رییس جمهوری کره جنوبی در دیدار با دکتر روحانی: مذاکراتی در زمینه افزایش تبادلات تجاری انجام دادیم.
دوستداران حیوانات و محیط زیست
animal-pb.sagacity.ir/
تا وقتی باغ وحش، باغ پرندگان، باغ خزندگان داریم و کشتارگاه های ما روزانه شاهد ده ها هزار … از مراکز خرید و فروش غیرقانونی حیوانات وحشی هستند که همه اینها بر خلاف اصول اخلاقی و … حیوان کالا نیست که یک روز از آن برای نمایش استفاده کنیم، یک روز برای … قانونی برای مقابله با حیوان آزاری و نابودی حیات وحش در کشور وجود داشته باشد.
حال پرندگان ایرانی خوب نیست | 55 آنلاین
www.55online.ir/news/حال-پرندگان-ایرانی-خوب-نیست
۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – 55آنلاین: دوم آذرماه درتقویم محیط زیستی کشور روز ملی ‘پرنده نگری’ نامگذاری شده … وی افزود: بیش از 140 گونه پرنده مهاجر در دریاچه ارومیه زمستان گذرانی و … این پرنده شناس با تاکید بر اینکه باید قدر پرندگان را بدانیم اظهار کرد: کشتار بی … بود: برخورد با متخلفان شکار و صید غیر مجاز پرنده به ویژه پرندگان مهاجر …
حاشیه های جالب اولین همایش تخصصی حقوق حیوانات – خبرآنلاین
khabaronline.ir/detail/374924/weblog/zamanidarmazari
۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. – اولین همایش تخصصی حقوق حیوانات در ایران در روز پنج شنبه، 20 شهریور؛ در … سمیرم و در روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات، با موضوع “حقوق حیوانات، حیوان آزاری … و نحوه نگهداری و کشتار جمعی پرندگان مهاجر مزبور،تاسف و تاثر حاضرین را …. به آنها(قانون الحاق ايران به كنوانسيون تجارت بين المللي گونه هاي حيوانات و …
اسفند 1392 – طبیعت و حیات وحش
www.mahsa5379.blogfa.com/1392/12
تنها چند روز به پایان موسم مهاجرت زمستانه پرندگان باقی مانده است؛ …. مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط‌زیست که در میزگرد روزجهانی حیات وحش در خبرگزاری …. در این قطعنامه نقش CITES به عنوان ابزاری که با کنترل تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری، … زیست در ارتباط با حل معضل کشتار وسیع پرندگان مهاجر و همچنین بازار غیر قانونی …
بازار سیاه خرید و فروش پرندگان! +عکس – خانه
www.ircounseling.org/news/…/بازار-سیاه-خرید-و-فروش-پرندگان!-+عک…
یکی از این روش های غیرقانونی و غیراخلاقی صید پرندگان مهاجر، نصب تورهای هوایی و یا شب دام است که پرندگان در طول شب و بعضا حتی در طی روز بدون هیچ انتخابی در نوع … صید سنتی و محدود یا کشتار گسترده به روش های غیر قانونی و قاچاق گونه های نادر و … با عدم اعمال هرگونه نظارت و سرکشی به این بازار، تجارت گسترده ای براه افتاده و …
درگیری شکارچیان با ماموران محیط زیست قامشلو – آخرین اخبار …
khabarduni.ir/search/?…درگیری%20شکارچیان%20با%20ماموران%20محی…
برخورد با عوامل فروش و عرضه غیرقانونی پرندگان در خوزستان … هنرمندان ایران در خیابان ایرانشهر و به مناسبت روز جهانی حیات وحش (سوم مارس) به نمایش در می آید. … ایم حق و حقوق محيط زيست، ماموران و محيط بانان آن را در قبال متخلفان محقق کنیم. …. و سرخرود همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: یک برنامه 5 ساله برای ساماندهی پرندگان مهاجر در میانکاله …
تالاب‌های فریدونکنار؛ مکانی برای ضیافت و کشتار! – پارسینه
www.parsine.com/…/تالاب‌های-فریدونکنار-مکانی-برای-ضیافت-و-کش…
۷ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – تالاب‌های فریدونکنار؛ مکانی برای ضیافت و کشتار! … که در سفر به مازندران، خواستار مقابله مسئولان با شکار و صید غیر مجاز پرندگان مهاجر شده بود …
اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز – محیط زیست در رسانه ها
zistnatanz.blogfa.com/category/10
به گفته اسماعیل کهرم پرنده شناس و مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با … غیر مجاز پرنده به ویژه پرندگان مهاجر در فریدونکنار از 28 آبان با همکاری نیروی … امروزه متاسفانه علاوه بر تظاهر به توجه به این امر مشاهده می کنیم که دفع زباله ها و … هر ساله روز جهانی حفاظت از لایه اوزن در 16 سپتامبر 2015 برابر با 25 شهریور ….. تجارت …
خطرشیوع انفلونزا با شکار پرندگان مهاجر · پاتوق-90،آهنگ …
patogh-90.ir/1394/09/خطرشیوع-انفلونزا-با-شکار-پرندگان-مهاج/
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – وی گفت: دام هوایی و قرق شکنی نمود علنی غیر قانونی شکار پرندگان … رویه و وحشیانه را در روش شکار قرق شکنی و دام هوایی اطلاع رسانی کنیم. … دارند و امروز کشتار بی رحمانه با روش صید بی رویه پرندگان مهمان و مهاجر … وی افزود: تمام پرندگان ارزش تجاری ندارند و فقط چند گونه مهم و نادر باید مورد حفاظت جدی قرار بگیرد.
110 مهاجر آسیایی بازداشتی در آمریکا دست به اعتصاب غذا زدند …
newsfile.ir/…/110+مهاجر+آسیایی+بازداشتی+در+آمریکا+دست+به+اعتصاب+…
110 تن از مهاجران آسیای جنوبی شامل اتباع بنگلادشی و هندی که در سه مرکز مهاجران در … از قاچاق سیگارهای وارداتی و غیرقانونی سلامت نیوز: مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالاهای … در روز جهانی یوزپلنگ آسیایی ضمن اشاره به افزایش جرایم ضرر و زیان یوزپلنگ … صید پرندگان مهاجر در فریدونکنار ماجرایی قدیمی است که هرساله سبب کشتار …
صدای پای مرگ از لانه مرغ ها – تجارت
tejaratonline.ir/fa/news/17183/صدای-پای-مرگ-از-لانه-مرغ-ها
۲۲ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – اما مسوول قرنطینه سازمان دامپزشکی نیز توجیهات قانونی و علمی خودش را داشت. … باز می خرند که مجبوریم به خاطر سلامت جمعیت طیور ایران از ورودشان ممانعت کنیم. … مخزن اصلی و اولیه این بیماری، پرندگان مهاجر آبزی( بویژه اردک وحشی ) می … بيماري آنفولانزاي مرغي، جلوگیری و مبارزه با کشتار غیرمجاز، زنده فروشی مرغ …
پرشین پت > > قتل عام پرندگان مهاجر در فریدونکنار +عکس
pug.ir › صفحه نخست › گربه › حمایت از حیوانات
۸ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – امير : از كجا تهيه كنم … امسال نیز با شروع فصل سرما، مهاجرت پرندگان به فریدونکنار آغاز شده است. … یکی از این روش های غیرقانونی و غیراخلاقی، نصب تورهای هوایی و یا شب … روز بدون هیچ انتخابی در نوع و گونه پرنده در این تورها به دام می افتند. … تصویر: اردک چشم طلایی و مرگوس از گونه های کمیاب و حفاظت شده جهانی و …
استرالیا مقصد یا مدفن پناهجویان؟ / مانوس در انتظار مهاجران …
www.momtaznews.com/استرالیا-مقصد-یا-مدفن-پناهجویان؟-مانو/
مانوس در انتظار مهاجران غیرقانونی / نخبه‌ها هم در امان نیستند …. ماده ۳ پروتکل مبارزه با قاچاق مهاجران، کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه جرایم سازمان … در تجارت انسان از زور، تهدید و کلاهبرداری استفاده می‌شود در حالی که در امر قاچاق فرد خود همکاری می‌کند. …. سازمان ملل متحد چند روز قبل از شرایط کمپ مهاجران غیرقانونی استرالیا در پاپوا گینه …
18فروردين روز جهاني بهداشت، شعار روز جهانی بهداشت: مراقب …
asanngo.ir/index.php/medicine-news/224-18
روز جهانی بهداشت هرساله در تاریخ 7 آوریل مصادف با 18 فروردین به مناسبت سالگرد … مبارزه جهانی در روز جهانی بهداشت سال 2014 ، برروی برخی از ناقلین اصلی و بیماری هایی … جهانی شدن تجارت و مسافرت و چالش های زیست محیطی مثل تغییرات آب و هوا و … 21 کشور را مجذوب ایران کرد · صید و شکار غیر قانونی پرندگان مهاجر در فریدونکنار …
مروری بر مهم‌ترین رخدادهای محیط زیست ایران در سال ۱۳۹۳ – .:: …
lakkhabar.ir/news/35334/مروری-بر-مهم‌ترین-رخدادهای-محیط-زیست/
۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. – کشتار یک خرس قهوه ای در کلاردشت در روز انس با طبیعت …. به مناسبت روز جهانی محیط زیست / صدایتان را بالا ببرید نه سطح دریاها را … فاجعه مرگ هزاران جوجه پرندگان مهاجر بر اثر تشنگی و گرسنگی در هامون … تحمل سه سال حبس تعزیری و به جرم حمل و نگهداری از سلاح غیر مجاز به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.
دستور رییس مجلس برای توقف شکار/ بررسی سرطانزا بودن …
www.mehrnews.com/…/دستور-رییس-مجلس-برای-توقف-شکار-بررسی…
۱۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – روز جمعه هفته گذشته همزمان با روز غار پاک مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و … به جای این بررسی های یکجانبه بایستی ابتدا ضعف های قانونی این حوزه، کوتاهی … نامه تشکلهای مردمی به رئیس سازمان محیط زیست/ جلوگیری از کشتار پرندگان مهاجر … حفاظت از شاهراه مهاجرت پرندگان در معرض انقراض تنها با دو محیط بان.
پرنده ای با گرانترین عاج دنیا! + تصاویر – شفقنا افغانستان
af.shafaqna.com/FA/82593
شفقنا افغانستان- تجارت غیرقانونی عاج فیل، مسئلۀ غریبی نیست. … غذای اصلی این پرندگان میوه و دانه‌هاست و اغلب از آنها با لقب “کشاورزان جنگل” یاد می‌شود، چرا که … گزارشهای زیادی از کشتار فیلها و کرگدنهای آفریقایی به خاطر عاج و شاخشان … هشدار به مقامات اروپا: از هر 100 مهاجر سوری، 2 تن داعشی هستند … عکس های خبری روز 18 ثور.
تیر ۸٥ – آنفلوآنزای پرندگان(Avian Influenza)
influenza-s.persianblog.ir/1385/4/
۳۱ تیر ۱۳۸۵ ه‍.ش. – برای درمان یا به عبارتی پیشگیری از سرایت بیماری به جوجه های غیر مبتلا و … یو به ترتیب با اسامی تجاری رلنزا (RELENZA) و تامی فلو (TAMI FLUE) بر هر دو گروه آنفول آنزای A وB موثرند . … داروی انتخابی برا ی مقابله با ویروس H5N1 عامل آنفلوآنزای مرغی …… تا 7 جولای ، 6000 پرنده مهاجر توسط H5N1 تلف شدند .
دایره المعارف حیوانات ایران – – انسان، طبیعت، محیط زیست
sedayetabiat.persianblog.ir/tag/دایره_المعارف_حیوانات_ایران
منعقد کنیم اعتبار در نظرگرفته برای این طرح را به استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد تا این … یوزپلنگ ها بر خلاف شیر ها و پلنگ ها که در روز استراحت میکنند ، روز ها به شکار بز … سال اخیر هر روز مورد هجوم شکار چیان مجاز و غیر مجاز قرار میگیرد در این روز ها هم با ….. پرنده شناسان امروز ایران را بهشت پرندگان مهاجر میدانند ولی امیدوارم این موضوع با …
اسفند ۱۳۸۸ – به وبلاگ دکتر دانشوران خوش آمدید – blogfa.com
drmdaneshvaran.blogfa.com/8812.aspx
واکنش بلغارستان به وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در رومانی … که ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوسیله پرندگان مهاجر و وحشی وارد کشور گردد. … دامپزشكي فلسطين در گزارشي كه در17 مارس 2010 به سازمان بهداشت دام جهاني OIE ….. از خريد وفروش غيرقانوني پرندگان وفرآورده هاي مربوطه ودرنهايت درصورت مواجه با …
آنفلوآنزای مرغی و اهمیت انتقال آن به انسان – مهمترین اخبار …
vista.ir/article/296645/آنفلوآنزای-مرغی-و-اهمیت-انتقال-آن-به-انسان
بیماری در پرندگان: اثرات آن و اقدامات کنترلی آنفلوآنزای مرغی یک بیماری عفونی … تماس مستقیم یا غیر مستقیم گله های پرندگان اهلی با پرندگان مهاجر بعنوان عامل اغلب … از سال ۱۹۴۷ که “برنامه آنفلوآنزا ی جهانی WHO ” شروع شد تاکنون هر دوی این اقدامات در … انهدام سریع کل جمعیت حدود یک ونیم میلیونی مرغان هنگ کنگ که ظرف ۳ روز …
اشک یلدا/محیط زیست – 2 – اشک یلدا::ashkeyalda.ir
ashkeyalda.ir/cat/2/environment.aspx/page/2
با رسانه‌ای شدن این خبر که با کشتار این‌گونه همراه بود، منجر به تکذیب این ادعا در … وی با اشاره به فروش غیرقانونی حدود 73 هزار تن عاج فیل در سال 2008، افزود: مزارع غیر … اجرای اهداف سازمان محیط‌زیست جهانی در حفظ و حراست از گونه‌های در حال انقراض است. ….. مهاجرت پرندگان به پناهگاه های حیات وحش مازندران به خصوص به تالاب بین المللی …
شهروحش – کشتاروشکار
www.shahrvahsh.blogfa.com/tag/کشتاروشکار
با توجه به اینکه پرندگان برای مهاجرت خود نیازی به مسیر و راه زمینی ندارند … هیچ مسیر ارتباطی و مهاجرتی برای گونه های وحش نیست و در شرایط خاص کمک رسانی کنیم . … را نادیده گرفتند که کشتار کشتار است چه مسئولانه چه غیر مسئولانه ، شکارچی …. درخواست لغو دائمی یاپنج ساله مجوز شکار /البرز نماد مبارزه باخشونت علیه حیوانات.
گرمایش زمین و گیاهخواری – 35) خبرهای خرداد تا مرداد 87
www.garmayeshezamin.blogfa.com/cat-38.aspx
کشتار حیوانات ….. در آفریقا، جایی که ۶۰۰ میلیون نفر از مردم با مبلغ کمتر از یک دلار در روز زندگی … اگر اینرا درک کنیم و آنرا به عمل بگیریم، گیاهخواری میتواند مقدار زیادی از …. از بین رفتن جزایر در کشور همسایه، بنگلادش، باعث مهاجرت بسیاری به شمال …. پرندگان آبی مانند پنگوئن ها، بویژه از اثرات گرمایش جهانی آسیب می بینند.
منابع طبیعی و محیط زیست
tabiatk-bfa.blogzfa.ir/
۶ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آلودگی هوا نوپدیده ای است که روز به روز در دنیا گسترش بیشتری می یابد. …. وی گفت: باید مقوله مهاجرت پرندگان وحشی با طی کردن کیلومترها به این منطقه و … از کار بی رویه و وحشیانه را در روش شکار قرق شکنی و دام هوایی اطلاع رسانی کنیم. … شکار پرندگان باید اصلاح شود و اگر شکار بی رویه و غیر قانونی مطرح است …
چالش عملکرد سازمان محیط زیست در شبکه های مجازی – زیست بوم
zistboom.com/fa/…/چالش-عملکرد-سازمان-محیط-زیست-در-شبکه-های-مجاز…
عکس ها و کلیپ های انتشار یافته در فضای مجازی اسناد روشن و غیر قابل انکار از کارنامه … به موجب فراز پایانی ماده یک قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست کلیه امور مربوط به … پی نوشت و جوابیه ای بر یادداشت” بس کنیم این رویه‌ ی خونریزانه را” ….. جاری و با شروع فصل مهاجرت و آغاز کشتار بیرویه پرندگان مهاجر در شمال کشور و بویژه در …
یکشنبه 24 آبان 1394 – 410 – روزنامه تعادل – اخبار اقتصادی …
www.taadolnewspaper.ir/archive/5/1394/8/24
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – بنادر طرف بي منصور تجارت قانون از قسمتي اصالح دولتي از (اعم ها بانك …. كشتار جهاني او نميشناسد. …. سي‌ان‌ان گفت: «آنها جوري به ما شليك مي‌كردند انگار ما يك دسته پرنده هستيم! … فرانسه همچنين از روز 13 نوامبر قرارداد شينگن با ديگر كشورهاي … زماني كه خشونت‌ها بين جوانان كه بيشتر آنها مسلمان يا از مهاجران نسل دوم …
نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار و سرخرود – آخرین …
www.zamoune.com/…/نسل-کشی-پرندگان-مهاجر-در-فریدونکنار-و-سرخ…
برای من یک چرای بزرگ در زهنم بی پاسخ هست: چرا با این نسل کشی پرندگان برخورد … هر روز صبح لاشه صدها پرنده مهاجر از گونه‌های مختلف عمدتا غازها و اردک های وحشی در …
فرماندار فريدونكنار اعمال اشرار مسلح را سنت می‌خواند!
www.vareshnews.ir/detail/News/8553
۲۵ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – وقتی می‌بینیم صید پرندگان در این دیار، نه با روش های پنهانی، که با کمک دام … شمال کشورمان بلای عظیمی شده که به جان این مهاجران سردسیری افتاده و هر ساله بر … و انواع و اقسام روش های کشتار انبوه، روز به روز شمار این پرندگان را قلیل تر … اقدامی در مقام مقابله با قانون شکنان، یعنی صیادان و شکارچیان غیر مجاز صورت …
ناجیان محیط زیست خراسان جنوبی
environmentalists.mihanblog.com/
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – تماشای رقص پروانه ها و جولان پرندگان بر فراز آسمان هستی و شنیدن …. در چنین شرایطی مساله درخت و درختكاری راه حلی مناسب برای مبارزه با آلودگیهای مذكور به شمار می آید. …. این قابلیت باعث شده است هر سال تعداد زیادی از پرندگان مهاجر چون اردک … کجی نمکزار به استناد بند “و” ماده 6 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست از …
notes – پرنده نگر
birdwatcher.persianblog.ir/tag/notes
سایت آموزنده و زیبای پرندگان ایران حاصل زحمت دوست عزیزم اکبر نعمتی در حال رقابت … کشتار خرس ها متاثر شدیم حتی من دلش را ندارم به آن فیلم نگاه کنم یا عکسش را در … و تقصیری روشی که برای برخورد با معترضان انتخاب شده است غیر قانونی و غیر ….. بسیاری از پرندگان مهاجر دیگر به زیستگاه هایشان در ایران باز نخواهند گشت.
جدیدترین اخبار ایران جهان – صفحه نخست
masterfars.ir/ogle/جدیدترین+اخبار+ایران+و+جهان
(اخبار روز استرالیا برای علاقه مندان مهاجرت به استرالیا) استرالیا روز …. من دلم می‌خواهد تویِ همین جهان با آرزوی آبی بودگی موهایم را آبی کنم. چشم‌هایم را آبی …. این عاج سوزی تلاشی در جهت مقابله با تجارت غیرقانونی شکار فیل های وحشی و قاچاق عاج بوده است. عاج ها در …. هم اكنون افزون بر 30 گونه انواع پرنده در این تالاب زیست می كند كه شاخ …
مطالب جدیدتر – شکارچی خوش آمدید …به وبلاگ – blogfa.com
www.sh-va.blogfa.com/author-sh-va.aspx?p=160
ببر سفید شاخه ای از نژاد ببر بنگال است با این تفاوت که رنگش سفید می … با وجود ممنوعیت شکارببر سفید، این حیوان همچنان توسط شکارچیان غیر قانونی. … تفنگ‌هاي ساچمه‌زني بيشتر براي شكار پرنده مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ….. اردکها و پرندگان ساحلی شب یا روز مهاجرت می‌کنند. ….. ادامه تجارت پرندگان ایرانی در بازار اعراب
گروه زیست محیطی یاشیل میشو :: اخبار
www.yashilmisho.com/PSPosts.aspx?cat=170&pn=54
جریمه نقدی سنگین و زندان بلند مدت برای شکار غیر قانونی در روسیه … پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: دکتر معصومه ابتکار روز …. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با روز جهانی حیات وحش سوم ماه مارس (۱۲اسفند) … می توان متصور بود، به خصوص اگر آن پرنده یک قوی مهاجر زیبا باشد که فقط چند ماهی میهمان سرزمین ماست.
حوادث انسان سازدیگر :: اتفاقات و حوادث ایران و جهان”این وبلاگ …
hades.blog.ir/category/حوادث-انسان-سازدیگر/?page=54
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – پس از بازدید وزیر کشور: ادامه فروش بدون مزاحمت پرندگان مهاجر در فریدونکنار/ فیلم … تصاویر کشتار جمعی انواع پرندگان برای اغلب کسانی که پاییز و زمستان …. توجه به ملاحظات محلی اقدام کنیم، حتما شاهد افزایش شکار غیر مجاز خواهیم بود؛ …. این حقوق‌دان با بیان اینکه در برخورد با شکارچیان غیرقانونی، باید دو عمل …
Dr,A.Soltaninejad./Academic Qualifications B.Sc,Zoology …
a-soltaninejad.ir/index.php/news/persian…/139-2015-08-01-13-25-28
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – با این مثال ساده تکاملی می خواستم بگویم که انقراض،حق طبیعی گونه … امروزه، تقریباً 4/3 گونه های پرنده در جهان، تعدادشان در حال کاهش است و بعضاً در معرض تهدید به انقراض بسر می برند. … 2- بهره برداری(شکار، کشتار) تجاری از گونه ها. ….. های بیشمار پرندگان مهاجر و غیر مهاجر، گونه های متعدد سوسکهای خانگی و مزارع.
[PDF]ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ دو ﺑﺮﺍﺑﺮی ﯾﺎرﺍﻧﻪ ﻫﺎ؛ درﺻﺪی ﺣﻘﻮق و ﺍرﺯ ﺷﻨﺎور 20 – روزنامه …
birjandemrooz.com/User_Files/pdf/merge1.pdf
ﺍﻃﻼﻋﺎت ﺑﺎ ﺍﯾﺮﺍن ﺍﺯ آﻣﻮﺯش ﺍﻓﺴﺮﺍن ﻣﺒﺎرﺯه ﺑـﺎ ﻣﻮﺍد ﻣﺨﺪر و. ﮔﻔﺖ: ﻣﺎ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻪ ﺍﯾﻢ … ﻣﻬﺎﺟﺮت و ﺷﻬﺮﻧﺸﯿﻨﯽ ﻋﻜﺲ ﺷﺪه ﺍﺳﺖ و ﺟﻤﻌﯿﺖ 30 درﺻﺪی ﺷﻬﺮﻧﺸﯿﻦ ﺑﻪ … ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ)، ﺧﻮﺍﺳـﺘﺎر ﺑـﺮﮔﺰﺍری ﮐﻼس ﻫﺎی ﺍﺧﻼق ﺑـﻪ ﺻﻮرت ﯾﻚ روﺯ در ﻫﻔﺘﻪ و ﺑـﺎ … ﻃﺒـﻖ ﻗـﺎﻧﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﭘﺴـﻤﺎﻧﺪ ﮐﺸـﻮر ﻣﺤـﻮر ﺍﺻﻠﯽ ﮐﺎر ﺑـﻪ ﻋﻬﺪه … ﺟﻤﻌﯿﺖ و وﺿﻌﯿﺖ ﺯﯾﺴــــــﺘﮕﺎه ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن ﻋﻨﻮﺍن ﮐﺮد. وی …… ﺳــﺎﯾﺘﯿﺲ ( ﮐﻨﻮﺍﻧﺴــﯿﻮن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﻨﻊ ﺗﺠﺎرت ﮔﻮﻧﻪﻫﺎی ﮔﯿﺎﻫﯽ و ﺟﺎﻧﻮری در.
کشتار حیات وحش – انجمن دوستداران محیط زیست اردکان
cheetahardakan.persianblog.ir/tag/کشتار_حیات_وحش
با شروع زمستان جمعیت و تنوع پرندگان مهاجر در زیستگاه هاى زمستانگذرانى به اوج …. از اردک های سرسفید در بازار فریدونکار – پرنده حمایت شده و در خطر انقراض جهانی … مهاجر منطقه مبادرت به این عمل غیرقانونی و غیراخلاقی مینمایند تا حتی یک روز …. مجبور شدیم موقتا از دستگیری متخلفین صرف نظر کرده و به سمت آنان تیراندازی کنیم.
باشگاه کوهنوردی آوا – شیراز – محیط زیست
avaclimb.blogfa.com/cat-10.aspx
۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – دوازدهم اسفند روز جهانی حیات وحش … تالاب‌های مهاباد پناهگاه امن پرندگان مهاجر شد … چشمه هاي اسرار آمیز باداب سورت مشتمل بر سه چشمه با آب هاي کاملاً …. پس بیایید کمک کنیم این موجودات دوست داشتنی کوچک به زندگی طبیعی خود ادامه دهند. ….. آن، اظهار کرد‌: اخیرا سمند‌ر لرستانی به کنوانسیون منع تجارت غیرقانونی گونه‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید