رونق گردشگری، از اصلی‌ترین نتایج توافقنامه ژنو خواهد بود

رونق گردشگری، از اصلی‌ترین نتایج توافقنامه ژنو خواهد بود

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه مجلس: سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به روند انجام توافقاتی هسته ای ژنو می گوید «بهبود وضعیت گردشگری یکی از اصلی ترین نتایج توافقنامه ژنو است. نتیجه ای که خود آن می تواند دلیلی برای بهبود جایگاه ایران در جهان شود».

رونق گردشگری، از اصلی‌ترین نتایج توافقنامه ژنو خواهد بود
رونق گردشگری، از اصلی‌ترین نتایج توافقنامه ژنو خواهد بود

ایرج ندیمی، سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس نهم در گفت و گو با خبرگزاری CHN به روند اجرای توافقنامه ژنو و برداشتن برخی تحریم ها اشاره می کند و می گوید «هر مانعی که از جهت سیاسی، اقتصادی، حمل و نقل، بیمه و سوخت و فاکتورهای دیگر بین ایران و کشورهای مختلف حل و فصل شود، خروجی هایی خواهد داشت که یکی از اصلی ترین این خروجی ها افزایش تردد بین کشورهاست».

به عقیده این نماینده مجلس یکی از اصلی ترین تاثیرات اجرای توافقنامه ژنو برداشته شدن فضای تبلیغاتی و روانی علیه ایران است. او می گوید: برداشته شدن این فضای روانی می تواند رونق گردشگری را به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر با اجرای این توافقنامه برخی مشکلات در حوزه حمل و نقل حل می شوند. بطور مثال در بحث سوخت هواپیما مشکلات حل می شود این یعنی افزایش و راحتی در رفت و آمد ها.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری تاکید دارد «یکی از درآمد های حاصل از اجرای توافقنامه ژنو و توافقات هسته ای و دیگر فعالیت های مبتنی بر کاهش تحریم ها، افزایش درآمد های ناشی از گردشگری و ترددهای بین کشوری است».  به گفته او با اجرای این توافقنامه «رفت و آمد ها» افزایش می یابد و این موضوع می تواند مسائل بسیاری را حل کند. برخی کشورها به فکر ایزوله و منزوی کردن ایران هستند. هر چقدر رفت و آمد افزایش شود بسیاری از اتفاقات این چنینی رخ نمی دهد. بطور در برخی کشورها این چنین عنوان می شود که ایران جای زندگی نیست. اما وقتی رفت و آمد بیشتر شود، مردم به ایران خواهند آمد و می فهمند که ایران جای بسیار خوبی برای زندگی است. مردم دنیا به واسطه سفر به ایران با فرهنگ، تمدن، رشد و پیشرفت کشور ما آشنا می شوند.

ندیمی تاکید می کند که «گردشگری بسیاری از مسائل ما را حل می کند». او می گیود: اگرچه رونق گردشگری نتیجه اجرای توافقات هسته ای است، اما خود علت ارتقای جایگاه ایران در کشورهای دیگر خواهد شد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهاراتش به وظیفه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اشاره می کند و می گوید: سازمان باید در بخش خدمات گردشگری کار بکند. باید کیفیت ارائه خدماتی چون تور و رفت را بهبود بخشید. زمینه مشارکت بخش خصوصی در پذیرایی از گردشگران خارجی را فراهم کرد. انتظار از سازمان این است که وظایف خود را خوب انجام دهد. دولت نیز اتفاقات اقتصادی را دنبال می کند و بدون شک از این موضوع دفاع خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید