رونمایی از تمبر یادبود محیط بان

تمبر محیط بان

زیست بوم : آئین اختتامیه این جشنواره و تقدیر از محیط بانان ایثارگر و نمونه کشوری با حضور استاندار اصفهان، مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران کل حفاظت محیط زیست استانهای اصفهان، بوشهر، هرمزگان، فارس و کرمان و سازمانهای مردم نهاد و رسانه های استان در اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، در این مراسم که با سخنرانی زرگرپور استاندار اصفهان، درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان همراه بود، از محیط بانان ایثارگر، نمونه کشوری، محیط بان پیشکسوت و برگزیدگان جشنواره در بخش های عکس، پوستر و خاطره نویسی تقدیر به عمل آمد.رونمایی از تمبر یادبود محیط بان، رونمایی از نخستین سرود کشوری محیط بان و رونمایی از نخستین تمبر یادبود محیط بان در کشور از برنامه های مهم اجرا شده در این مراسم بود و از نمایشگاه جنبی عکس با موضوع جاذبه های طبیعی 7 استان توسط شرکت کنندگان در مراسم بازدید صورت گرفت.

تمبر محیط بان
تمبر محیط بان

اجرای رژه موتوری یگان حفاظت محیط زیست استانهای مدعو و تجدید میثاق با شهدای گرانقدر اصفهان و اقامه نماز جماعت در گلستان شهدا از دیگر برنامه های انجام یافته در این مراسم بود

رونمایی از تمبر یادبود روز محیط بان

بنابراین گزارش، این اقدام در جهت معرفی جایگاه معنوی محیط بانان به عنوان احیاگران سنت رضوی و پیروی از امام رئوف ضامن آهو انجام گردید.

رونمایی از تمبر یادبود روز محیط بان توسط دکتر زرگرپور استاندار اصفهان انجام شد و محمد درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ خیلدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، مهندس ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و سید سعید رجالی مدیر کل پست استان ایشان را همراهی نمودند.

تمبر محیط بان
تمبر محیط بان

حمایت از محیط بانان حمایت از کیفیت زندگی ایرانیان است

در آئین اختتامیه این جشنواره مهندس محمد درویش رئیس دبیرخانه ملی سومین جشنواره محیط زیست درآموزه های رضوی و مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت؛ در آیه های بسیاری از قرآن به مواهب طبیعی اشاره شده و محیط زیست در دین آسمانی ما اهمیت بسیار دارد و این نشان می دهد وظیفه ما به عنوان سازمان متولی حفظ محیط زیست تا چه اندازه در حفظ مواهب طبیعت خطیر است.
وی ادامه داد؛ همزمان شدن سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) به عنوان ضامن آهو و روز ملی محیط بان نشان دهنده نزدیکی آموزه های دینی و آموزه های زیست محیطی است.
درویش ضمن گرامیداشت یاد شهیدان محیط زیست گفت؛ شهادت 114 نفر محیط بان و 16 جنگل بان در کشور در طول چند دهه گذشته در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت کشورمان بوده تا ما بتوانیم ضمن بهره گیری از این مواهب طبیعی، از زندگی راحت برخوردار باشیم. مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان افزود؛ حمایت از محیط بانان، حمایت از کیفیت زندگی ایرانیان است.
تنوع زیستی امروز ما نتیجه تلاش شبانه روزی محیط بانان است

در آئین اختتامیه این جشنواره، مهندس حمید ظهرابی رئیس دبیرخانه منطقه ای جشنواره و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و محیط بانان شهید بیان داشت؛ امروز گرد آمدیم تا از محیط بانان که به طور شبانه روزی و عاشقانه از محیط زیست حفاظت می کنند تجلیل کنیم.

وی افزود؛ هر چه از تنوع زیستی امروز در اختیار داریم، نتیجه تلاش محیط بانان است و ما مدیون آنها هستیم. مهندس ظهرابی ضمن اشاره به مشارکت خوب و قابل توجه طبیعت دوستان و محیط بانان در جشنواره، گفت؛ 351 نفر با ارائه 1038 اثر در این جشنواره در بخش های عکس، پوستر و خاطره شرکت کردند که پس از داوری، آثار برگزیده معرفی شدند.

وی ادامه داد؛ 72 درصد از اثار دریافتی در بخش عکس، 20 درصد در بخش خاطره و 8 درصد در بخش پوستر بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان به میزان مشارکت استانها در جشنواره اشاره کرد و گفت؛ استانهای اصفهان، بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب با 7/52، 9/13، 1/11، 2/10، 5/8 و 8/2 درصد، در ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره مشارکت داشتند.

تلاش محیط بانان موجب تضمین سلامت و تعادل زیستگاه های طبیعی می گردد

در آئین اختتامیه این جشنواره دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به اهمیت و ارجحیت برپایی نماز بر کار تأکید نمود.
وی محیط بانان را از اقشار بسیار خدوم و گمنام در دستگاه های دولتی برشمرد که خدمات آنها علاوه بر نسل حاضر، به نسل های آینده نیز خواهد رسید.

استاندار اصفهان اظهارداشت؛ محیط بانان ضمن حفاظت از گونه های مختلف گیاهی و جانوری در محیط های طبیعی، از ذخایر ژنتیکی، زیستگاهها و زیست بومها حفاظت می کنند.

زرگرپور به مفهوم تنوع زیستی اشاره کرد و گفت؛ تنوع زیستی ترکیبی از تفاوت ها و گوناگونی گونه های زیستی است که جلوه های خلقت آفرینش خداوند هستند.

زرگرپور کار محیط بانان را با اهمیت بسیار برشمرد زیرا که موجب تضمین سلامت و تعادل زیستگاه های طبیعی و پیشگیری از دستبرد انسان در این زیستگاه ها می گردد.

وی ضمن گرامیداشت یاد محیط بانان شهید افزود؛ محیط بانان با عشق و اخلاص در راستای حفظ محیط های طبیعی با متخلفین و متجاوزین به طبیعت برخورد می کنند و همین موضوع موجب شهادت برخی از آنان شده است.

استاندار اصفهان با بیان این موضوع که تنوع زیستی به وسیله انسان تهدید شده و موجب انقراض گونه های جانوری و گیاهی شده است، افزود؛ همکاریهای بین المللی به حفظ تنوع زیستی کمک می کند و کشور ایران نیز در در این همکاریها عضویت دارد.

زرگرپور به مساحت 20 درصدی خاک استان که تحت حفاظت و مدیریت قرار دارد اشاره کرد و گفت؛ مسائل زیست محیطی استان در زمینه های آلودگی هوا، آب و خاک بسیار حاد شده است و اصلی ترین مشکل استان معضلات زیست محیطی آن است که با تلاش نیروهای متخصص سازمان حفاظت محیط زیست می توان با این مشکلات مقابله کرده و آنها را برطرف نمود.

دیدگاهتان را بنویسید