سه مطلب پزشکی

به گزارش شبكه خبری :ای بی سی”، این بررسی‌ها روی ٢٠٠٠ بیمار با سابقه حمله قلبی طی یك دوره پنج ساله صورت گرفته است.

“موری متیل من” متخصص انستیتو قلب عروق در مركز پزشكی بت و استادیار پزشكی در دانشكده‌ هاروارد در این باره تاكید كرد: قلب شكسته ناشی از یك اتفاق اندوهگین به بروز تغییرات فیزیولویكی شامل افزایش احساس افسردگی و اضطراب و خشم و در نتیجه افزایش فشار خون و احتمال تشكیل لخته‌های خونی منجر می‌شود كه حاصل آن افزایش خطر مرگ ناشی از حمله قلبی است.

مطلوب‌ترين نقطه بدن برای خاراندن!

محققان مدرسه پزشكي “ويک فارست” در كاروليناي شمالي، شماري از داوطلبان ٢٢ تا ٥٩ ساله را تحت آزمايش قرار دادند.

يگ گياه خاردار (cowhage) به نواحي ساعد، پشت و مچ پا افراد داوطلب كشيده شد و از اين افراد خواسته شد به مدت پنج دقيقه از خاراندن محل سوزش خودداري كنند.

سپس با استفاده از يك برس مخصوص محل سوزش خارانده شد و واكنش افراد مورد ارزيابي قرار گرفت. نتايج اين تحقيق نشان داد ميزان رضايت افراد از خاراندن مچ پا بسيار بيشتر از پشت و ساعد است.

مچ پا بيشتر در معرض نيش حشرات و ميكروب‌ها قرار دارد و داراي يك منطقه مستعد خارش است و خاراندن اين محل حس مطلوبي در فرد ايجاد مي‌كند.

نوشیدنی سحرانگیز برای رشد مجدد موها

نوشیدن قهوه سبب رشد مجدد مو می‌شود چرا که قهوه به دلیل داشتن کافئین، سبب تحریک فولیکول‌های ریز مو می‌شود و در نتیجه رشد مو دوباره آغاز می‌شود.

طاسی مو بیشتر در مردان دیده می‌شود و کافئین موجود در قهوه مانع می‌شود عوامل مختلفی به فولیکول مو آسیب برساند.

البته باید گفت مقدار کافئین باید زیاد باشد یعنی در حدود ٦٠ فنجان قهوه، که در واقع با چنین درصدی کافئین به فولیکول‌های پوست اثر می‌کند.

البته با نوشیدن ٦ فنجان قهوه در روز غیر ممکن است، از این رو متخصصان به فکر تهیه قرص حاوی کافئین زیاد هستند که با طاسی مو مبارزه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید