5 ماه زندان برای عامل کشتار کفتار در بردسیر

عامل کشتار بیرحمانه یک کفتار در بردسیر به ۵ ماه زندان محکوم شد

ایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر هجوم چند نفر به یک قلاده کفتار راه راه در حاشیه منطقه حفاظت شده بیدوئیه، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان بردسیر راهی محل مذکور شدند.

رئیس اداره محیط زیست بردسیر در این باره گفت: پس از دریافت گزارش بلافاصله راهی محل اعلام شده در حدفاصل روستای سرملک و منطقه حفاظت شده بیدوئیه شده و با ۵ نفر برخورد نمودیم که در حال حمل لاشه یک ماده کفتار بزرگ بودند.

عامل کشتار بیرحمانه یک کفتار در بردسیر به ۵ ماه زندان محکوم شد
عامل کشتار بیرحمانه یک کفتار در بردسیر به ۵ ماه زندان محکوم شد

شهبازی افزود: متخلفین قصد معدوم کردن لاشه کفتار داشتند که در حین انتقال لاشه دستگیر و به پاسگاه محیط بانی منتقل شدند.

رئیس اداره محیط زیست بردسیر گفت: هر پنج نفر در ابتدا منکر کشتن کفتار شدند و عنوان نمودند که لاشه حیوان را در بیابان مشاهده کرده اند ولی نهایتا در جریان بازجویی ها به کشتار بیرحمانه کفتار اعتراف نمودند.

متخلفین در جریان اعترافات خود عنوان نمودند که پس از مشاهده کفتار به تعقیب آن پرداخته اند که حیوان در حین فرار به داخل یک کانال آب سقوط کرده و گرفتار شده است.

پس از آن یکی از متخلفین با وارد آوردن ضربات متعدد میله آهنی به سر و بدن حیوان، کفتار ماده را از پای درآورده است.

شهبازی افزود: این متخلف سابقه دار که سرایدار یک مزرعه در نزدیکی محل حادثه است، دارای سوابق متعدد در زمینه شکار غیرمجاز بوده و پیش از این نیز به جرم شکار غیرمجاز یک راس آهو و حمل سلاح غیرمجاز دستگیر و در دادگاه مجرم شناخته بود.

متهم پس از تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی، با توجه به سوابق قبلی، با حکم قاضی پرونده به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از کشتار یک قلاده کفتار راه راه (گونه حمایت شده و در معرض انقراض) و تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

متاسفانه علت کشتار این کفتار باور غلطی است که در بین برخی افراد محلی رواج دارد مبنی بر اینکه آلت تناسلی کفتار ماده برای دارنده آن بخت و اقبال به همراه داشته و سبب خوش شانسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید