فروردین 95 نجف آباد میزبان 13 دوچرخه سوار آلمانی شد

پایگاه خبری فکر سبز : صبح یکشنبه 29 فروردین 95 نجف آباد میزبان 13 دوچرخه سوار آلمانی بود. این برنامه که به مناسبت خواهرخواندگی اصفهان و فرایبورگ آلمان برگزار شد، دوچرخه سواران پس از میزبانی اصفهان به نجف آباد آمدند و 22 کیلومتر را داخل شهر رکاب زدند و در مسیر خود از یادمان شهدا، پنگ خانه باغ نو، مجموعه هفت برج خارون، خانه موزه مهرپرور، عصارخانه اخلاقی و خانه تاریخی لطفی (خانه صنایع دستی) بازدید کردند.

Docharkhe-Savar-Almani-20

همچنین در خانه تاریخی لطفی از غرفه های فعالین صنایع دستی مستقر در مجموعه همچون کلاه مالی، ارغوان بافی، قلم زنی و ماکت سازی پلان های تاریخی بازدید شد.

در این برنامه مسعود منتظری شهردار نجف آباد شاخه گل به دوچرخه سواران اهدا کرد و در ادامه دوچرخه سواران با ادای احترام به شهید گمنام در یادمان شهدا و تقدیم شاخه های گل، در نشستی دوستانه با شهردار و معاونینش در باغ خزانه شهرداری، پذیرایی شدند.

عصر همان روز با هماهنگی های لازم از سازمان محیط زیست، مسیر 18 کیلومتری در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو را رکاب زدند و از طبیعت بکر و حیات وحش منطقه بازدید نمودند و پس از شب مانی در پاسگاه محیط بانی، صبح دوشنبه از کاخ قلعه ظل سلطان قاجار بازدید نموده و سپس 15 کیلومتر به سمت دربند تیران رکاب زدند. در این راه پس از بازدید بوم سنگ نگاره در گدار کالسکه، مسیر خود را به سمت استان چهارمحال و بختیاری ادامه دادند.

این برنامه با تلاش ویژه ی گروه دوچرخه سواری پرواز سپاهان به مدیریت آقای علی زمانی و همکاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی نجف آباد برگزار شد.

از جذابیت های این تور برای دوچرخه سوارهای آلمانی، تعداد زیاد شهدای نجف آباد، عصارخانه اخلاقی و پارک ملی قمیشلو و در صنایع دستی چاقو سازی، کلاه مالی (ساخت کلاه نمدی) بود.

Docharkhe-Savar-Almani-1 Docharkhe-Savar-Almani-2 Docharkhe-Savar-Almani-3 Docharkhe-Savar-Almani-4 Docharkhe-Savar-Almani-5 Docharkhe-Savar-Almani-6 Docharkhe-Savar-Almani-7 Docharkhe-Savar-Almani-8 Docharkhe-Savar-Almani-9 Docharkhe-Savar-Almani-10 Docharkhe-Savar-Almani-11 Docharkhe-Savar-Almani-12 Docharkhe-Savar-Almani-13 Docharkhe-Savar-Almani-14 Docharkhe-Savar-Almani-15 Docharkhe-Savar-Almani-16 Docharkhe-Savar-Almani-17 Docharkhe-Savar-Almani-18

دیدگاهتان را بنویسید