معصومه ابتکار: تحریم ها اثرات مخربی بر محیط زیست ایران داشته است

معصومه ابتکار: تحریم ها اثرات مخربی بر محیط زیست ایران داشته است

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: فیلیپ مارینی رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که به تهران سفر کرده است، عصر روز گذشته با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در زمینه مسائل مربوط به محیط زیست و گسترش همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.

معصومه ابتکار در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود اقتصادی، سیاسی، فرهنگی هر دو کشور، افزود: زمینه های بسیار مناسبی برای همکاری های دوجانبه میان ایران و فرانسه وجود دارد که می تواند کمک موثری به پیشبرد صلح، امنیت و آرامش منطقه و دنیا باشد.

معصومه ابتکار: تحریم ها اثرات مخربی بر محیط زیست ایران داشته است
معصومه ابتکار: تحریم ها اثرات مخربی بر محیط زیست ایران داشته است

معاون رئیس جمهور ضمن تاکید بر انتخابات پرشور سال گذشته در ایران و حضور چشمگیر مردم در این انتخابات، گفت: یکی از مهم ترین دلایل انتخاب دکتر روحانی از سوی مردم به عنوان رئیس جمهور یازدهم برنامه مشخص وی برای بهبود روابط با دنیا و پیشبرد مسائل مختلف کشور از طریق دیپلماسی فعال و مثبت بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: از همین رو دولت یازدهم از زمان آغاز به کار پیگیر انجام فعالیت هایی برای بهبود روابط ایران با سایر کشورهای جهان و رفع تحریم های ناعادلانه وضع شده علیه ایران است و اتفاقات خوبی هم در همین مدن زمان کوتاه شروع کار دولت جدید رخ داده که امیدوارم فرانسه و به ویژه هیات شما به نمایندگی از سنا تلاش گسترده تری برای بهبود روابط و مناسبات و رفع تحریم ها داشته باشید.

تحریم ها تاثیرات مخربی بر محیط زیست ایران گذاشته است

وی با یادآوری اهمیت جهانی محیط زیست و تاثیرات جهانی معضلات ناشی از آسیب های وارده به محیط زیست، اظهار داشت: اعمال تحریم های گسترده علیه ایران، تاثیری منفی بر محیط زیست ایران گذاشته است که بی شک بر محیط زیست منطقه و جهان هم تاثیر خواهد داشت.

ابتکار گفت: در همین راستا آلودگی هوا یکی از حوزه های متاثر از تحریم ها بود و بخشی از افزایش آلودگی هوا در ایران ناشی از همین تحریم های صورت گرفته بود.

البته فرانسه می تواند علاوه بر تلاش در راستای رفع تحریم ها علیه ایران، تجربیات خود در زمینه کاهش آلودگی هوای فرانسه به ویژه شهر پاریس را به ایران منتقل نماید، زیرا گسترش همکاری های جهانی به ویژه در مباحث تغییرات آب و هوایی منتج به نتایج خوبی خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز علاقه به استفاده از تجربیات، شاخص ها، برنامه ها و رویکردهای بین المللی برای رفع چالش های محیط زیست ایران، یادآور شد: سابقه همکاری های خوب ایران و فرانسه در موضوع آلودگی هوا می تواند میان دو کشور برای رفع چالش آلودگی هوا و بسیاری از معضلات دیگر محیط زیستی تکرار شود.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر نگاه مثبت رئیس دولت یازدهم به محیط زیست و حفظ آن، تصریح کرد: دکتر روحانی برنامه ریزی جدی برای بهبود محیط زیست ایران در زمینه های آلودگی هوا، بهبود شاخص های زندگی، حفاظت از تنوع زیستی، احیای تالاب ها و بسیاری مسائل دیگر مرتبط با محیط زیست دارد و اقداماتی هم در همین راستا از سوی دولت صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید