مقبره کوروش در مرکز تهران قرار گرفت!

ماکت آرامگاه کوروش (کورش) در تهران قرار گرفت

ماکت مقبره‌ی کوروش در حیاط دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران رونمایی شد.

یکی از اعضای انجمن علمی دانشجویان تاریخ دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که این ماکت به‌مناسبت هفتم آبان‌ماه، روز کوروش، به‌مدت یک هفته در حیاط دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران قرار خواهد داشت، اظهار کرد: هشت سال پیش، دانشجویان مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این ماکت را ساختند که تا این زمان، در همان مرکز نگهداری می‌شد و در معرض دید نبود.

ماکت آرامگاه کوروش (کورش) در تهران قرار گرفت
ماکت آرامگاه کوروش (کورش) در تهران قرار گرفت

مجید خالقیان ادامه داد: آن‌ها به این فکر افتادند که همزمان با روز کوروش و برگزاری همایش یادبود استوانه‌ی کوروش که امروز در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود، این ماکت را نیز در معرض نمایش قرار دهند.

وی بیان کرد: این ماکت قرار است به‌مدت یک هفته، در این مکان نمایش داده شود. سپس با مرمت اساسی آن، قصد داریم برنامه‌ریزی دیگری برای نگهداری هرچه بهتر از آن داشته باشیم.

او همچنین درباره‌ی برگزاری همایش «یادبود استوانه کوروش» که امروز (سه‌شنبه، هفتم آبان‌ماه) در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: در این همایش، اساتید تاریخ از دانشگاه‌های مختلف مانند دانشگاه فردوسی مشهد حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید