***** موس هوشمند Sensei !

ورود تکنولوژی‌های چند لمسی به دنیای کامپیوتر، حضور موس‌ها را در دنیای فناوری اطلاعات کمرنگ نموده است. ولی هنوز بازی خورهای حرفه‌ای، موس را به هر ابزار کنترلی دیگری ترجیح می‌دهند.

شرکت SteelSeries که یکی از تولید کنندگان لوازم جانبی همچون موس و هدست برای بازی است، موس هوشمند جدید خود را معرفی کرده است. این موس به صورت ظاهری همچون دیگر موس‌های مخصوص بازی، کاملا حرفه‌ای به نظر می‌رسد. ولی اگر نگاهی به داخل موس بیاندازیم متوجه پردازنده ٣٢ بیتی ARM خواهیم شد که وظیفه دارد عملکرد موس را بهبود بخشد.

استاندارد اندازه گیری دقت موس بر اساس نقطه بر اینچ می‌باشد، با اینحال این شرکت ترجیح می‌دهد که از واحد خودش استفاده کند. پردازنده، به موس این امکان را می‌دهد تا ١١٤٠٠ شمارش را در ١ اینچ انجام دهد و این بدین معنی است که اگر شما موس خود را ٠/٠٠٢ میلی‌متر جابجا کنید، این موس حرکت شما را تشخیص خواهد داد. خودتان می‌توانید تصور کنید که این موس دارای چه حساسیت بالایی است.

تنها حساسیت نیست که این موس را از هم رده‌های خود متمایز می‌کند، بلکه توانایی تشخیص حرکت در سرعت بالا هم از قابلیت‌های خیره کننده این موس است. موس Sensei که مجهز به یک سنسور لیزری است، می‌تواند حرکت دست شما را تا سرعت ٨/٣ متر بر ثانیه اندازه گیری کند.

این موس زیبا و خوش دست از ماه آینده با قیمت ٩٠ دلار روانه بازار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید