***** نامه جمعیت دوست داران طبیعت نجف آباد

بنام خداوند زیبایی ها

شهردار محترم شهرستان نجف آباد

با سلام و عرض ادب

احتراما ، چند نکته در مورد فضای سبز شهرمان که امید است مورد توجه جنابعالی قرار گرفته تا اقدامات در خور انجام شود.

1. اکنون مدت هاست که بیشه ، این یادگار سبز سالخوردگان و میان سالان ، مورد بی توجهی و کم لطفی مسئولین شهر شده است. بیشه قبل از اینکه پارک های لاله ، فیروزه و غیره و غیره به وجود آید، پناهگاه سبز دل های خسته بود و باعث آرامش روح و روان می گردید. لیکن چون از دیدگاه دور بود، مورد بی مهری قرار گرفت . اکنون این وظیفه عاجلانه ماست که نه تنها از نابودی آن جلوگیری کنیم بلکه با استفاده از درختان تنومند و با صفای موجود آن را به پارکی دلنشین و زیبا تبدیل کنیم. اما قبل از هر چیزی بایستی با عبور آب از جوی های آن ، مانع روند خشک شدن درختان موجود باشیم.

2. تعدادی از درختان در خیابان امام غربی در حال خشک شدن است و به احتمال زیاد به واسطه تخلیه ته مانده ضایعات ماشین های آتش نشانی و مواردی مشابه است.

3. آب دهی درختان به وسیله تانکر در بسیاری موارد با بی دقتی انجام می شود . یک مدیریت قوی در این مورد لازم است .

4. بسیاری از جوی های درخت دار به ویژه در خیابان های فرعی با خاک وضایعات پر شده و آبگیری آن کم است . در برخی از آنها کف جوی آب سیمانکاری شده است (احتمالا با پول شهرداری)

5. در بعضی از جوی ها تقریبا آب هر روز روان است ودر بعضی دیگر ماه تا ماه و یا شاید سال تا سال آبی در آن نباشد و این با یک برنامه ریزی و اتصال چاه ها به هم و ارتباط جوی ها باهم شاید قابل اصلاح باشد.

6. درختان بریده شده در اینجا و آنجا فراوان است و جای آن ها نیز نهالی کاشته نشده است. چهار باغ بالا نمونه بارز آن است .

7. از جوی خارون و طراوت درختان آن چیزی جز تعدادی کنده های بجا مانده و یا درختان خشک شده باقی نمانده است.

8. از صفا وسر سبزی خیابان محمد آباد سابق (بوستان زندگی کنونی) به جز درختانی تک و توک و اینجا و آنجا نمانده است . ولی متاسفانه توده های متعدد و وسیع زباله های ساختمانی به وفور یافت می شود.

سی دی عکسهای گرفته شده در موارد فوق ضمیمه است.

در پایان ضمن سپاس مجدد از بذل توجه جنابعالی به مشکلات فوق و ضمن آگاهی از این نکته که کم آبی وبی آبی مشکل فضای سبز است ، امید این داریم تا با مدیریت و نظارت کامل تر مشکلات فوق کم تر و کم تر شود.

رونوشت: فرمانداری نجف آباد

رونوشت: شورای شهر نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید