همايش بزرگداشت روز هواي پاک در نجف آباد برگزار شد

به گزارش خبرنگار ايمنا از نجف آباد، در اين آیین محمودي فرماندار شهرستان در سخناني با اشاره به اهميت محيط زيست در زندگي امروز بيان داشت: با توجه به كاهش بارش باران در سال‌هاي اخير و پايين آمدن سطح آب‌هاي زير زميني، اين منابع با خطر آلودگي شديد مواجه شده‌اند كه رفع اين معضل نيازمند توجه ويژه مسوولان و مردم در تمامي بخش‌ها است. سيدمنصور ابراهيم زاده ریيس اداره محيط زيست نجف آباد ديگر سخنران اين برنامه بود كه در سخنان خود با اشاره به فعاليت‌هاي مجموعه تحت مديريت خود اظهار داشت: در حال حاضر منابع آلوده كننده مختلف در سطح اين شهرستان مشغول فعاليت هستند كه در صورت عدم مديريت آنها در آينده با مشكلات جدي‌تري مواجه خواهيم شد.

شاه نظر يكي از مسوولان جمعيت دوستداران طبيعت نجف آباد نيز در اين برنامه با انتقاد از ضعف رسانه‌هاي گروهي در پوشش مسائل مربوط به محيط زيست گفت: مسوولان ارگان‌هاي مختلف مي‌توانند با مديريت تردد كاركنان خود و استفاده بهتر از وسايل حمل و نقل عمومي نقش ويژه‌اي در كاهش آلودگي هوا داشته باشند.

توجه به بازيافت كاغذهاي استفاده شده در ادارات بخش ديگري از سخنان وی بود و با اشاره به آن افزود: براي توليد يك تن كاغذ بيش از 17 اصله درخت بايد قطع شوند و در صورت مديريت صحيح بازيافت مواد كاغذي مي‌توان از قطع بي‌رويه درختان و از بين رفتن ريه‌هاي زمين جلوگيري كرد.

شاه نظر با تاكيد بر فراهم شدن زير ساخت‌هاي حمل و نقل عمومي، گاز سوز كردن خودروها، گسترش شبكه قطار شهري، ايجاد تصفيه خانه‌هاي صنعتي در واحدهاي توليدي، جلوگيري از استفاده از سوخت مازوت در صنايع و لزوم ايجاد فضاي سبز بيشتر و احداث كمربند سبز در اطراف شهرستان نجف آباد ديگر موارد مورد اشاره در اين همايش يك روزه بود.

دیدگاهتان را بنویسید