١٠ ماده غذائی برای تقویت هوش

١٠ ماده غذائی برای تقویت هوش

١) اسفناج:
اسفناج به دلیل بافت‌های گیاهی که دارد از بسیاری از بیماری‌ها در خانم‌های پیشگیری می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد خانم‌هایی که از اسفناج و سبزی‌های سبز دیگری استفاده می‌کنند، پیر شدن سلول‌هایشان را به تاخیر می‌اندازند. اسفناج به دلیل آنزیم‌هایی که در برگ‌های آن وجود دارد، سیناپس بین سلول‌های را تسهیل می‌بخشد و هوش را تقویت می‌کند. اسفناج دارای ماده دارویی به نام فولیک اسید است که در جهت تقویت حافظه موثر می‌باشد. و هم چنین برای افرادی که دارای عارضه قلبی هستند نیز بسیار مفید می‌باشد. اسفناج حاوی مواد آنتی اکسیدان نیز می‌باشد.

١٠ ماده غذائی برای تقویت هوش
١٠ ماده غذائی برای تقویت هوش

٢) قهوه:
قهوه دارای موادی مانند :آنتی اکسیدان‌ها، آمینو اسید، ویتامین و مینرال است. بخصوص اگر دانه‌های قهوه را دم کنید و بخورید در جهت تقویت حافظه بسیار مفید می‌باشد. قهوه به دلیل کافئینی که دارد در جهت تقویت حافظه مفید است. قهوه هم چنین بر ضد آلزایمر می‌باشد و با مصرف مداوم قهوه دچار آلزایمر نخواهید شد.

٣) غلات:
غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخود فرنگی، عدس سبزیجات دارای روغن بسیار مفیدی هستند که در جهت تقویت حافظه لازم می‌باشد.

٤) میوه و سبزیجات:
میوه و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان‌های بسیار مفیدی هستند. میوه و سبزیجات بسیار برای تقویت حافظه مفیدند.

٥) تخم مرغ:
تخم مرغ ماده بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می‌باشد بخصوص این که مادران باردار به هنگام بارداری و در هنگامی که جنینی را در رحم دارند، تخم مرغ مصرف کنند در هوش فرزندشان بسیار موثر است.

٦) ماست:
آیا می‌دانید یک پیاله ماست دارای امگا ٣ و دی اچ ای می‌باشد. امگا ٣ و دی اچ ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می‌باشند. اگر فرزندتان در زمان رشدش هر روز ماست مصرف کند، تاثیر بسیاری را بر روی رشد او می‌گذارد.

٧) انبه:
این میوه ماده دیگری است که در تقویت حافظه بسیار مفید می‌باشد. با این که میوه چرب است و دارای بافت‌های چربی می‌باشد اما باعث می‌شود که گردش خون تسریع یابد. هنگامی که گردش خون سریع‌تر شود باعث می‌شود خون بیشتری به مغز برسد و همچنین این میوه در حافظه نیز موثر است.

٨) سیب زمینی:
محققان استرالیایی به تازگی دریافته‌اند که موادی مانند کربوهیدرات‌های، که به وفور در سیب زمنی یافت می‌شوند باعث تقویت حافظه می‌شوند.

٩) ماهی:
ماهی نیز یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث تقویت و رشد سریع‌تر سلول‌های مغز می‌شود. در نتیجه باعث تقویت حافظه می‌شود. ماهی برای عارضه قلبی نیز مفید است.

١٠) شکلات:
شکلات نیز یکی دیگر از موادی است که باعث تقویت حافظه می‌شود، البته بهتر است شکلات‌هایی که تلخ هستند و یا شکلات‌هایی را که حاوی شیر باشند را مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید