۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌‎شود

حبوان آزاری

به طور طبیعی همه ما سفر کردن را دوست داریم و از حیوان‌آزاری بیزاریم. با وجود این، از نظر انجمن حمایت از حیوانات جهان (World Animal Protection) وقتی پای گردشگری و تفریح به میان می‌آید، حقوق حیوانات یکی از ساده‌ترین چیزهایی است که قربانی سود بنگاه‌های گردشگری می‌شود.
پایگاه خبری فکر سبز برگرفته از زیست بوم : آیا تا به حال دور میدان نقش جهان اصفهان را با گاری پیموده‌اید؟ سبزه میدان تهران را که به تازگی سنگ‌فرش شده چه طور؟ اگر اهل شمال رفتن هستید، اسب سوای کنار ساحل یا بازدید از باغ وحش بابلسر را به یاد دارید؟ سیرک خلیل عقاب؟ نمایش‌های عنتر و لوطی؟ توله شیرهایی که در خیابان مولوی می‌شود خرید؟ جنگ سگ‌ها؟ خروس‌ جنگی‌ها؟
اگر حالا یک نهاد بین‌المللی مدافع حقوق حیوانات به شما بگوید همه این کارها به نوعی حیوان آزاری محسوب می‌شده، چه حالی خواهید شد.

جاذبه های گردشگری که حیوان آزاری به حساب می آید
جاذبه های گردشگری که حیوان آزاری به حساب می آید

این انجمن غیردولتی به تازگی فهرستی از ۱۰ تفریح پرطرفدار در جهان منتشر کرده که مصداق بارزی از حیوان آزاری است.

انجمن حمایت از حیوانات جهان امیدوار است با اطلاع‌رسانی در مورد این “جاذبه‌های گردشگری” همزمان با کاهش تمایل گردشگران به شرکت در آنها، بنگاه‌های برگزارکننده چنین تورهایی را به توقف آنها ترغیب کنند.

تحقیقاتی که به سفارش این انجمن و توسط دانشگاه آکسفورد صورت گرفته، نشان می‌دهد سالانه حدود ۵۵۰ هزار حیوان به شوند (:علت) استفاده تفریحی و گردشگری مورد آزار قرار می‌گیرند.

تفریحاتی چون فیل سواری، شنا کردن با دلفین‌ها یا عکس گرفتن با توله شیرها و ببرها.

تحقیقی دیگر نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد از گردشگران شرکت‌کننده در این نوع تفریحات، در شبکه‌های اجتماعی چون تریپ ادوایزر (Trip Advisor) تجربه خود را مثبت ارزیابی کرده‌اند و آن را به دیگران هم توصیه کرده‌اند.

فیل‌سواری
برای تربیت فیلی که راحتی به همه سواری دهد، بچه فیل‌ها از همان خردسالی از مادر جدا می‌شوند و تحت آموزش‌های بسیار سخت‌گیرانه قرار می‌گیرند.

برخلاف تصور عامه که فیل‌های رام شده را آرام و بی‌آزار می‌پندارد، فیل‌ها یکی از غیرقابل کنترل‌ترین حیوانات‌اند
برخلاف تصور عامه که فیل‌های رام شده را آرام و بی‌آزار می‌پندارد، فیل‌ها یکی از غیرقابل کنترل‌ترین حیوانات‌اند

در روزهای اول جداسازی، آن ها را در قفس‌های خیلی کوچک قرار می‌دهند و یا با طناب و زنجیر می‌بندند تا قدرت و دایره حرکت‌شان را محدود کنند و بعد با استفاده از شلاق یا باتوم‌های چوبی و فلزی به آن ها ضربه می‌زنند تا فقط در محدوده دلخواه مربی حرکت کنند. این وضعیت معمولا از چند روز تا یک هفته ادامه می‌یابد.
این روش به بچه فیل می‌آموزد که دایره حرکت او فقط همانی است که مربی تعیین کرده و رابطه او با دنیای انسان ها بر همین اساس تعریف می‌شود.
خاطره‌ای دردناک که معمولا در کنار حس جدایی از مادر تا پایان عمر در حافظه قوی فیل‌ها باقی می‌ماند.
بعد از “دوره آموزشی” فیل‌ها در مزرعه‌ رها می‌شوند اما بر خلاف میل طبیعی خودشان، حق ارتباط و تشکیل اجتماع با دیگر فیل‌ها را ندارند.
وضعیتی که به رشد فیزیکی و روانی بچه فیل آسیب فراوانی وارد می‌کند؛ چرا که فیل‌ها موجوداتی اجتماعی‌اند و بسیاری از رفتارهای خود را از حضور در کنار فیل‌های بزرگتر یاد می‌گیرند.
برخلاف تصور عامه که فیل‌های رام شده را آرام و بی‌آزار می‌پندارد، فیل‌ها یکی از غیرقابل کنترل‌ترین حیوانات‌اند و از همین رو، فیل‌بان تقریبا همیشه از شلاق یا باتوم برای تنبیه و هدایت آن ها استفاده می‌کند.
موضوعی که اغلب به ایجاد زخم‌ها و عفونت‌های مزمن در فیل‌ها می‌انجامد.
تایلند و کشورهای آسیای جنوب شرقی مرکز اصلی تورهای فیل‌گردی است، هر چند در ده سال گذشته کشورهای جنوب آفریقا هم تورهای فیل‌گردی را گسترش داده‌اند.

عکس یادگاری با توله ببرها
تقریبا هیچ‌کس از یک بچه شیر یا بچه ببر نمی‌ترسد و همه دوست دارند اگر بشود با یکی از آن ها ‘سلفی’ بگیرند و در اینستاگرام بگذارند.

اغلب توله ببرها یا شیرها زنجیر می‌شوند و تمام روز را در یک قفس کوچک می‌مانند

اغلب توله ببرها یا شیرها زنجیر می‌شوند و تمام روز را در یک قفس کوچک می‌مانند

قدم زدن با شیرها

اما عکس گرفتن با یک بچه شیر مستلزم جدا کردن او از مادرش برای اغلب ساعت‌های یک شبانه روز است. اغلب توله ببرها یا شیرها زنجیر می‌شوند و تمام روز را در یک قفس کوچک می‌مانند تا گردشگران به نوبت آن ها را بغل کنند و فلاش دوربین این لحظه ‘غرور‌آمیز’ را نورانی کنند.
حتی عکاس بعضی وقت‌ها به گردشگر توصیه می‌کند که اگر می‌خواهد توله ببر یا شیر در حالت غرش‌کنان در عکس دیده شود، باید نیشگونی از آن بگیرد.
برای این که استودیو عکاسی همیشه بچه شیری برای مشتریان داشته باشد، در بعضی نقاط آفریقا، شیرها را در مزارع نگه‌داری می‌کنند تا زاد و ولد کنند.
توله آن ها را معمولا وقتی هنوز یک ماه بیشتر سن ندارد، از مادر جدا می‌کنند و به استودیو عکاسی می‌برند.بعد که توله شیرها کمی جوان‌تر شدند، از آنها برای تفریحی دیگر که قدم زدن با شیرها نام دارد استفاده می‌شود.
شیرهای جوان آموزش می‌بینند تا بدون آزار، با مشتریان مسیری را قدم بزنند.
احتمالا چنین قدم زدنی تجربه‌ای منحصر به فرد برای هر یک از گردشگران است و البته تجربه‌ای تکراری و روزمره برای شیرهای جوانی که تا آخر عمر قفس را ترک نخواهند کرد.
انجمن حمایت از حیوانات جهان، در فهرست ده تفریح مشهور دیگری که با حیوان آزاری مرتبط است، بازدید از پارک خرس‌ها؛ در دست گرفتن لاک‌پشت‌ها؛ رقصاندن میمون‌ها، پارک تمساح‌ها؛ لمس مارها و بوسیدن کبری؛ شنا کردن با دلفین‌ها و بالاخره نوشیدن قهوه ‘کوبی لواک’ را قرار داده است.
این آخری که ممکن است ناشناخته‌تر به نظر آید تجارتی است که از دانه‌های قهوه هضم و دفع شده توسط گربه زباد به دست می‌آید و هر فنجان قهوه آن تا ۱۰۰ دلار قیمت دارد.
تبلیغات در مورد “شفابخش” بودن و “بی‌نظیر” بودن طعم و عطر این قهوه باعث شده گربه‌های زباد فراوانی در قفس‌های کوچک زندانی شوند و به زور به آن ها قهوه بخورانند تا از دانه‌های قهوه موجود در مدفوع آن ها گردشگران یک فنجان ‘قهوه کیوِت’ میل کنند.

گربه‌های زباد برای تهیه این قهوه گران قیمت در قفس‌های کوچک و به طور گروهی قرار داده می‌شوند
گربه‌های زباد برای تهیه این قهوه گران قیمت در قفس‌های کوچک و به طور گروهی قرار داده می‌شوند

تجربه شخصی …
یکشنبه برای دهمین بار از باغ وحش ملی آمریکا در شهر واشنگتن دیدن کردم.
نحوه نگه‌داری از حیوانات؛ محوطه‌ای که برای زندگی آن ها مطابق محل زیست اصلی‌شان بازسازی شده؛ میزان توجه و رسیدگی کارمندان به تمیزی محوطه حیوانات و سلامت آن ها، هر بار مرا شگفت‌زده می‌کند.
وقتی خاطرات کودکی‌ام از باغ وحش تهران، در نزدیکی پارک ملت را به خاطر می‌آوردم، باغ‌وحش واشنگتن همان “مدینه فاضله” برای حیوانات است.
با وجود این، در همه این بازدیدها، هنوز خوشحالی آشکار را در چهره حیوانات ندیده‌ام.
اوران‌گوتان ۴۳ ساله این باغ وحش شده نمادی از افسردگی برای من.
هر بار که او را می‌بینم یا پشتش را به بازدیدکنندگان کرده و یا دستش را زیر چانه‌اش گذاشته و نگاهی “عاقل اندر سفیه” به ما می‌کند.
حتی وقتی آزادانه از طناب‌های بیرون قفس آویزان می‌شود و صدها نفر را وادار به عکس گرفتن می‌کند، گویی فقط برای فرار از قولنج و خمیدگی شانه است که به خودش تکانی داده، چون هم‌‎چنان لبخندی در سیمایش دیده نمی‌شود.
این پشت کردن به تماشاگران را در فیل‌ها بیشتر می‌توان دید؛ تقریبا همیشه از پشت آن ها را دیده‌ام.
گوریل پشت نقره هم یکشنبه اخمالو بود.
هر بار که نگاهم با او تلاقی می‌کند، احساس می‌کنم از دست من ناراحت است.
نگاه او خیلی شبیه دلفینی است که ده سال پیش در جزیره کیش دیده بودم.
وقتی پارک دلفین‌ها در جزیره کیش تازه افتتاح شده بود، در همان ماه‌های نخست به آنجا رفتم. بعد از همه پشتک‌ها و بامزه بازی‌های دلفین‌ها و مربیان‌شان، در لحظه‌ای که داشتیم سالن را ترک می‌کردیم، یکی از دلفین‌ها، با وجود این که مربی‌اش صدایش کرده بود، به کنار استخر آمد و شروع کرد در چشمان ما زل زدن؛ در نگاهش نوعی مواخذه بود.
دیروز در خبرها آمده بود که یک فیل ۴۰ ساله در کامبوج به هنگام سواری دادن به گردشگران در نزدیکی معبد انگکور وات، زمین خورده و جان داده است.
بیشتر بخوانید: مرگ دردناک یک فیل در کامبوج با اعتراض مردم روبرو شد
دام‌پزشکان علت مرگ این فیل را کار کردن در دمای ۴۰ درجه بالای صفر اعلام کردند و همزمان توماری با هزاران امضاء در کامبوج دست به دست شده که طی آن طرفداران حقوق حیوانات خواستار توقف تورهای فیل‌سواری شده‌اند.
حرکتی اعتراضی شبیه آن را سال گذشته در فلوریدای آمریکا دیده بودم.
بعد از سال‌ها که نمایش وال‌های قاتل یا بوسیدن کورکودیل‌ها را در تلویزیون دیده بودم، در شهر اورلاندو فرصت داشتم تا هم به نمایش خیره‌کننده وال‌ها بروم و هم به گِیتورلند (سرزمین تمساح‌ها) که یکی از توصیه‌شده‌ترین مراکز تفریحی برای گردشگران بود، سری بزنم.
وقتی در محوطه با گروه معترضان روبرو شدم و چند مقاله در مورد بدرفتاری با این حیوانات و خشونتی که هنگام آموزش آنها به کار گرفته می‌شود خواندم از خیرش گذشتم.
هر چند ته دل ناراحت بودم از این که باز “به ما که رسید آسمان تپید”.

۸۵ درصد از گردشگران هم معتقدند که برگزارکنندگان تورها باید از رفتار خشن با حیوانات پرهیز کنند
۸۵ درصد از گردشگران هم معتقدند که برگزارکنندگان تورها باید از رفتار خشن با حیوانات پرهیز کنند

گردشگری؛ هم درد و هم درمان
در سال ۲۰۱۴، حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون نفر به سفر رفتند و در حین سفر چیزی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار پول خرج کردند.
کارشناسان پیش بینی می‌کنند صنعت توریسم تا سال ۲۰۳۰ پنجاه درصد دیگر هم رشد کند.
همزمان نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند حدود ۸۳ درصد از گردشگران ترجیح می‌دهند حیوانات را نه در اسارت که در محیط طبیعی زندگی‌شان ببینند.
۸۵ درصد از گردشگران هم معتقدند که برگزارکنندگان تورها باید از رفتار خشن با حیوانات پرهیز کنند.
در همین حال، انتقادها از بدرفتاری با حیوانات و بالا رفتن آگاهی عمومی نسبت به حقوق حیوانات، در سال‌های اخیر باعث شده برخی از بنگاه‌های گردشگری به فکر ایجاد تورهای حیات وحش سالم و رعایت کننده حقوق حیوانات برآیند.

دو نمونه موفق
نمونه‌های موفقی از این تورها هم اکنون در کشورهای بورنئو و رومانی وجود دارد.
پناهگاه اورانگوتان‌ها در کشور بورنئو در نزدیکی اندونزی اکنون یکی از موفق‌ترین و پیشگامان پروژه نجات اورانگوتان‌ها در جهان است.
این پروژه اوران‌گوتان‌های یتیم، آن هایی که مورد بدرفتاری قرار گرفته‌اند، یا آنهایی که اول حیوان خانگی بودند اما بعدا سر راه گذاشته شده‌اند را جمع آوری می‌کند.
از زمان افتتاح این پروژه در سال ۱۹۹۱، حدود ۲۲۰۰ اورانگوتان به این پناهگاه آورده شده‌اند و اکنون ۷۰۰ اورانگوتان در آن نگهداری می‌شوند.
هدف اصلی، بازگرداندن آن ها به طبیعت است اما برخی از آن ها که به علت بیماری، عدم توانایی در زندگی مستقل و هر علت دیگری ساکن دایمی مرکز شده‌اند، در پارکی جنگلی آزادانه زندگی می‌کنند.
گردشگران می‌توانند در این محوطه چند صد هکتاری اقامت کنند و درآمد ناشی از سفر آن ها خرج هزینه‌های مرکز می‌شود.

پناهگاه اورانگوتان‌ها در کشور بورنئو در نزدیکی اندونزی یکی از موفق‌ترین پروژه نجات اورانگوتان‌ها در جهان است
پناهگاه اورانگوتان‌ها در کشور بورنئو در نزدیکی اندونزی یکی از موفق‌ترین پروژه نجات اورانگوتان‌ها در جهان است

دومین نمونه موفق، پارک خرس‌ها در رومانی است.
سالانه ۲۵ هزار گردشگر از این پارک دیدن می‌کنند. جایی که اغلب خرس‌های سیرک و نمایش بعد از رهایی از اسارت در آنجا رها شده‌اند.
این پارک ۳۰ هکتاری هم اکنون ۸۲ خرس را میزبان است.

پناهگاه خرس‌ها در رومانی میزبان خرس‌هایی است که قبلا مورد بدرفتاری قرار گرفته‌اند
پناهگاه خرس‌ها در رومانی میزبان خرس‌هایی است که قبلا مورد بدرفتاری قرار گرفته‌اند

همزمان، انجمن‌های حامی حقوق حیوانات مشغول رایزنی با دولت‌ها و بنگاه‌های گردشگری در سراسر جهان‌اند تا آن ها را به توقف تورهایی که ممکن است به حیوان آزاری بینجامد ترغیب کنند و همزمان به آن ها در مورد راه‌اندازی تورهای حیات وحش که موازین ‘حیوان دوستی’ هم در آن ها رعایت شده تشویق کنند.
در سال ۲۰۱۶ انجمن صنفی بنگاه‌های گردشگری هلند که ۲۸۰ شرکت توریستی عضو آن هستند، موافقت کرد تورهای گردشگری خود را “فیل‌دوستانه” برگزار کنند و دستورالعمل‌های جدیدی برای پرهیز از برگزاری خدمات گردشگری مرتبط با حیوان آزاری تدوین کنند.
اقدامات مشابهی در سوئد، بلژیک، دانمارک، نروژ، فنلاند، استرالیا، آمریکا، چین، نیوزلند، بریتانیا و کانادا صورت گرفته است.
با وجود این، امید اصلی فعالان حقوق حیوانات به گردشگران و مردم عادی است که در صورت آگاهی و معمولا حتی بدون آموزش، آماده همکاری و حمایت از برنامه‌های توقف حیوان آزاری هستند.

سالانه حدود ۵۵۰ هزار حیوان به علت استفاده تفریحی و گردشگری مورد آزار قرار می‌گیرند
سالانه حدود ۵۵۰ هزار حیوان به علت استفاده تفریحی و گردشگری مورد آزار قرار می‌گیرند

۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود – BBC Persian
www.bbc.com/persian/…/160427_u07_animal_cruelty_report_tourism
۴ روز پیش – اگر حالا یک نهاد بین‌المللی مدافع حقوق حیوانات به شما بگوید همه این کارها به نوعی حیوان آزاری محسوب می‌شده، چه حالی خواهید شد. به طور طبیعی همه ما …
۱۰ جاذبه توریستی که حیوان آزاری محسوب می‌ شوند (+تصاویر)
hakimemehr.ir/…/۱۰-جاذبه-توریستی-که-حیوان-آزاری-محسوب-می‌‎شوند-ت…
۳ روز پیش – ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود. اغلب توله ببرها یا شیرها زنجیر می‌شوند و تمام روز را در یک قفس کوچک می‌مانند. عکس یادگاری با …
دمادم | ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود
damadam.ir/…/۱۰-جاذبه-توریستی-که-حیوان-آزاری-محسوب-می‌‎شود/…/229…
۴ روز پیش – به طور طبیعی همه ما سفر کردن را دوست داریم و از حیوان آزاری بیزاریم. با وجود این، از نظر انجمن حمایت از حیوانات جهان (World Animal Protection) وقتی …
۱۰ جاذبه توریستی که حیوان آزاری محسوب می‌ شوند (+تصاویر …
en.ojaghia.com/?p=9826
۱ روز پیش – ۱۰ جاذبه توریستی که حیوان آزاری محسوب می‌ شوند (+تصاویر) … In Charge of Animal Disease Study, and Surveillance Bureau, expert in Disease …
بالاترین: ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود
https://www.balatarin.com/permlink/2016/4/28/4168557
۴ روز پیش – انجمن حمایت از حیوانات جهان به تازگی فهرستی از ۱۰ تفریح پرطرفدار در جهان منتشر کرده که مصداق بارزی از حیوان آزاری است. این انجمن غیردولتی …
BBC Afghanistan – انجمن حمایت از حیوانات جهان امیدوار است …
https://www.facebook.com/bbcpersian.afghanistan/…/892237820920818
۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌شود. به طور طبیعی همه ما هم سفر کردن را دوست داریم و هم از حیوان‌آزاری بیزاریم. اما از نظر انجمن حمایت از حیوانات جهان وقتی …
۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود – ایرانستان
iranstan.com › اخبار گردشگری
۴ روز پیش – ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود. دراخبار گردشگری … مطلب قبلی جشنواره گردشگري محمد آباد جرقويه برگزار مي شود · مطلب بعدی …
توریست مالزی – توریست سایت خبری و اطلاع رسانی ایرانیان …
www.touristmy.com/
وزارت کشور مالزی اعلام کرد که تا ماه آوریل امسال ۱۷۹ نفر به دلیل همکاری با گروه تروریستی داعش در مالزی …. ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود · Animal.
شهری در ایران که مرکز حیوان آزاری است! – آفتاب
aftabnews.ir/vdcfctdyew6dt0a.igiw.html
آفتاب : آفتاب: کمتر از 160 کیلومتر دورتر از اصفهان، شهری وجود دارد که در تابلوی ورودی آن با نام “بام ایران” به گردشگران معرفی می‌شود ولی آنچه این روزها سمیرم را در …
10 جاذبه کیش که نباید از دست دهید +قیمت هتل – مشرق
www.mashreghnews.ir/…/10-جاذبه-کیش-که-نباید-از-دست-دهید-قیمت-هت…
خانه اعینی یکی دیگر از جاذبه های کیش است که کمتر به آن پرداخته می شود و اسم … از این نمایشگاه برای آن افرادی که علاقه خاصی به حیوانات دارند حتما توصیه می شود.
جاذبه های گردشگری تایلند – دلتابان
www.deltaban.ir/agency-attraction-108-جاذبه-های-گردشگری
دارای آب و هوای مرطوب و خشک است که به 3 فصل تقسیم می شود:فصل گرم و خشک از نوامبر … این شو از برترن جاذبه های گردشگری پاتایا و از مهم ترین جاذبه های تایلند است. … زمردین، برج ایفل، مجسمه آزادی، برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه هستند. … ها می توانند با غذا دادن به این حیوانات تجربه مضاعفی از این گردش علمی تفریحی …
کرمانشـاه(مناطق دیدنی و توریستی ایران)
kermanshahan20.blogfa.com/
طبیعت بکر کرمانشـاه و تاریخ کهن کرمانشـاه و مردمان مهمان نواز و جاذبه های بسیار … کرمانشـاه دارای دو تکیه بسیار زیبا و تاریخی می باشد که باید حتما از نزدیک دید: … دیدنی ترین ونمونه ترین تفرجگاههای کرمانشاه وغرب ایران محسوب می شود وهمه ساله … کرمانشـاه فاز مسکن-طاق بستان-گاراژ(میدان آزادی)تا سال دیگه به بهره برداری می رسد.
(تصاویر) معبد ببرها یا جایی برای حیوان آزاری؟ – فرارو
fararu.com/fa/news/…/تصاویر-معبد-ببرها-یا-جایی-برای-حیوان-آزاری
۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – پیشتر گفته می شد در اینجا نزدیک به یکصد ببر که از دست … به گزارش فرادید، گزارش نهادهای حقوق حیوانات حاکی است این معبد نه تنها … عکس گرفتن با ببرها یکی از جاذبه های اصلی برای بازدید گردشگران است. … ۱۰. قیمت نفت به بالاترین سطح در ٦ ماه اخیر رسید. ۱۱. پاسخ صداوسیما به اطلاعیه فدراسیون فوتبال.
علت اعتراض‌ها به این مکان گردشگری تایلند چیست؟ – خبرآنلاین
khabaronline.ir/detail/514449/multimedia/picture
۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – «معبد ببر» یکی از مقاصد توریستی و گردشگری تایلند است که … حال گروه‌های مدافع حقوق حیوانات خبر از حیوان‌آزاری در این معبد می‌دهند. … معبد این پروانه را ندارد اما بر پایه پرونده‌های موجود، معبد دست کم ۱۰ توله ببر پرورش داده است.
آن چه در سفر باید بدانیم – مجله توریستی و گردشگری الی …
www.eligasht.com › … › آن چه در سفر باید بدانیم
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ۱۰ اسفند, ۱۳۹۴ دیدنی های جهان, سفر, گردشگریتیم خبری الی گشت. مجسمه آزادی. عجیب است که بدانید ۶ ماه بعد از رونماییِ مجسمه‌ی آزادی برای عموم در سال ۱۸۸۶، آن مکان، … جاذبه های گردشگری افریقای جنوبی بسیار متنوع می باشند. … طبیعی و دیدار حیوانات در محیط طبیعی زندگی آنها تجربه‌ای است که به سختی بتوانید آن …
الف – تصاویر/ معبد ببرها یا جایی برای حیوان آزاری؟ – نسخه …
alef.ir/prtizwapvt1apz2.cbct.html
۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – پیشتر گفته می شد در اینجا نزدیک به یکصد ببر که از دست … به گزارش فرادید، گزارش نهادهای حقوق حیوانات حاکی است این معبد نه … معبد این پروانه را ندارد اما بر پایه پرونده های موجود، معبد دست کم ۱۰ … جدا از دست زدن و نشستن روی ببرها، عکس گرفتن با ببرها یکی از جاذبه های اصلی برای بازدید گردشگران است.
10 حیوانی که مورد آزار صنعت گردشگری قرار می گیرند | سالیانه
www.ghatreh.com/news/…/حیوانی-مورد-آزار-صنعت-گردشگری-قرار-گی…
۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – سالیانه گردشگران زیادی به سرتاسر جهان سفر می کنند و از جاذبه های طبیعی … در حال حاضر اقدامات زیادی از طریق حیوانات انجام می شود که در این بین می توان به …. می کنند ولی آن ها از آزاری که این دلفین ها متحمل می شوند بی خبر هستند.
مجازات حیوان آزاری در قانون / حقوق حیوانات در قرآن و روایات – ابنا
fa.abna24.com/cultural/archive/2016/02/25/699433/story.html
۶ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – تضییع حقوق حیوانات طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده و به نوعی ترویج خشونت نیز محسوب می‌شود و از طرفی نظم عمومی جامعه را برهم زده و بهداشت …
مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
www.bartarinha.ir/
با آمدن بهار، تنوع لباس هایی که به تن می کنیم نیز زیاد می شود. … راهنمایی‌های حرفه‌ای برای اتاق کودک … از نظر زیبایی‌شناسی، طراحی ظاهری سوپرولوچه که یک نسخه سبک‌تر و قدرتمند از مدل ۴ ساله اونتادور محسوب می‌شود، هم … شناخته شده ای برویم که شاید هنوز هیچ توریستی پایش به آنجا نرسیده است. …. معنی «آزادی» از نگاه «احمدی نژاد».
پاسخ به سؤالات شرعی مخاطبان درباره‌ی احکام محیط زیست
farsi.khamenei.ir/news-content?id=29351
۱۳ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. – اما از نظر شرعی اگر واقعاً آلایندگی یک خودرو بیش از حد مجاز است که قانوناً ممنوع … بنابراین آب تصفیه‌شده‌ای که در یک‌جا جمع می‌شود باید در خروجی به یک شیر … پاک است و مشکلی ندارد. http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ ۱۰. ….. اگر آن حیوان آزاری به کسی نمی‌رساند و حیوان حلال‌گوشت هم که نیست که شخص …
د‌‌‌‌ومین شهر تاریخی جهان با جاذبه های ناب در ایران است
www.titreno.com/…/د-ومین-شهر-تاریخی-جهان-با-جاذبه-های-ناب-در-ایران-ا…
۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به‌روز شده در: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ – ۲۲:۱۴ … د‌‌‌‌ومین شهر تاریخی جهان با جاذبه های ناب در ایران است … ۱۰ جاذبه توریستی که ‘حیوان آزاری’ محسوب می‌ شود.
زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان + عکس
www.parsnaz.ir/the-most-beautiful-tourist-attractions-in-the-ancient-city….
شهر باستانی همدان است که هرودوت تاریخ بنای آن را در سدهٔ هشتم پیش از میلاد در دوران … حبقوق پس از آزادی به ایران مهاجرت کرد و در شهر تویسرکان ساکن شد. این آرامگاه یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی ایران محسوب می‌شود. …. آتلیه عکاسی تخصصی کودک.
ماده‌باوری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/ماده‌باوری
ماده‌باوری: به تفکری گفته می‌شود که بر اساس آن هر آنچه در هستی وجود دارد ماده یا انرژی … این دوره را می‌توان دوران آزادی انسان از قوای طبیعی و دوره تفکر آزاد انسانی نامید. …. را قدیم می‌گویند همی‌گویند که صانع موالید از نبات و حیوان و مردم و نجوم افلاک است. …. ۱ کشف قوانین مکانیک و قانون جاذبه عمومی نشان داد که قوانین مشابهی در زمین و …
جاذبه های گردشگری اصفهان – بیتوته
www.beytoote.com/iran/tafrihi/tourist-attractions-isfahan.html
گردشگريمکانهای تفریحی ايرانجاذبه های گردشگری اصفهان … در آن تولید می شود و گردشگرانی که مشتاق به تهیه سوغات ایرانی هستند تقریبا صنایع …. پادشاهان صفوي براساس فراميني كه صادر كردند ، آزادي هاي مذهبي براي آنها را تضمين نمودند و اين اقليت ارامنه را مورد حمايت قراردادند . ….. ۱۰ مکان حیرت انگیز برای ایستادن روی لبه دنیا.
۱۰ حیوانی که مورد آزار صنعت گردشگری قرار می‌گیرند – کجارو
www.kojaro.com/2016/…/wildlife-tourism-10-cruelest-animal-attractions…
۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – در حال حاضر تفریحات بسیاری با استفاده از حیوانات انجام می‌شود که در این بین … در ادامه همراه کجارو باشید تا با ۱۰ حیوانی که بیشترین اذیت را از گردشگران و … میلیون‌ها گردشگر از دلفیناریوم‌ها بازدید می‌کنند ولی آن‌ها از آزاری که این …
مرسده سگ ازاری انجمن حمایت از حیوانات – خبر روز
www.khabareruz.ir/search/?q=مرسده+سگ+ازاری+انجمن…از+حیوانات
مرسده سگ ازاری انجمن حمایت از حیوانات … ۲۵ فیلم کوتاه از انجمن سینمای جوان در بازار فجر ارائه می‌‌شود …. از كشورهای دنیا وارد نشده است، ادامه داد: این روش یك روش بی خطر محسوب می شود و در آن با بی حسی موضعی، محل …. ۱۰ جاذبه توریستی که 39 حیوان آزاری.

دیدگاهتان را بنویسید